Вы здесь

На Павлоградщині формується батальйон територіальної оборони (ЕКСКЛЮЗИВ)

З 1 січня 2022 року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву» по всій Україні почали створюватися та формуватися Сили територіальної оборони та руху опору - окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони. Сили ТрО складаються з командування, регіональних управлінь та бригад тероборони. Бригади формуватимуться у кожній зоні територіальної оборони (області) та додатково у кожному місті з чисельністю населення понад 900 тисяч, а батальйони бригад – у кожному районі тероборони (адміністративному районі) та додатково в обласних центрах. Тож, такий батальйон ТрО наразі формується і в Павлоградському районі. Про, як, з кого та на якій основі він формується, строки створення і формування, хто та за яких умов може вступити в лави батальйону територіальної оборони Павлоградського району, чи видають військовослужбовцям батальйону зброю та яку, що входить в обов’язки батальйону тероборони та чи отримують військовослужбовці батальйону заробітну платню (яку), кореспонденту газети «ТН-Експрес» в ексклюзивному інтерв'ю розповів командир БТрО (м. Павлоград), командир військової частини А 7235 майор Вадим Дармін.

«Відповідно до закону України «Про основи національного спротиву» (1702-ІХ, ухваленого 16.07.2021 р.), який вступив в дію 01.01.2022 року, по всій території України, а саме в обласних центрах та районах передбачено розгортання підрозділів територіальної оборони. Так, на Павлоградщині зараз в стадії формування знаходиться батальйон територіальної оборони Павлоградського району. Формування повинно закінчитися після доведення чисельності до визначеної штатом та отримання всіх матеріально-технічних засобів необхідних для функціонування підрозділу та виконання покладених на нього завдань, - каже Вадим Вадимович. - В нашому підрозділі - військовослужбовці проходять військову службу за контрактом на підставі «Положення про проходження військової служби Збройних Силах України».

Як пояснює командир, особовий склад батальйону формується як правило з військовозобов'язаних осіб, які проходять військову службу за контрактом у резерві Збройних Сил України або громадян які перебувають на обліку в територіальних центрах комплектування та виявили бажання служити в підрозділі територіальної оборони.

Але всі посади мають вікові обмеження - не молодше 35 років з досвідом військової служби Збройних Сил України або підрозділів Національної гвардії (в т.ч. строкової служби). Офіцери повинні мати досвід військової служби або військову кафедру в вищих навчальних закладах нашої держави.

Що стосується зброї, то так, її видають. В батальйоні передбачено розміщення зброї відповідно до штатного розпису.

Батальйон тероборони має безліч обов’язків та завдань, які прописані в вищезгаданому Законі. Особовий склад батальйону поділяється на постійній та резервний.

Постійний склад готує матеріальну базу для розгортання батальйону до повного штату при настанні такої необхідності, проводить заняття з резервістами та приймає участь у військово-патріотичному вихованні молоді в визначених районах (в даному випадку - в Павлоградському) та військової підготовці громадян відповідно до «Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву».

Резервісти прибувають у визначений час для участі в заняттях та проведення зборових заходів, в інший час - займаються своїм основним цивільним життям. При цьому резервісти перебувають на заняттях у свій вільний час на безоплатній основі. Однак під час проведення військових зборів зберігається середній заробіток на місці працевлаштування, додає командир Вадим Дармін.

Постійний особовий склад батальйону, призваний на службу за контрактом, отримує заробітну платню (грошове забезпечення) згідно штатного розкладу та окладів (згідно з Постановою Кабміну № 704 від 2018 р.).  

А якщо простий громадянин виявив бажання служити у батальйоні територіальної оборони, то є два шляхи туди потрапити. Перший - прийти в районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в відділення рекрутінгу. Другий - звернутися до командування по місцю розташування батальйону ТрО.

Анна ТРЕТЬЯК