Вы здесь

Эхо войны

У Павлограді відбувся «СТІЛ»: Фестиваль творчості УБД та волонтерів

У теплій, затишній та родинній атмосфері 29 січня у приміщенні Молодіжного центру спілкування «Позитивний Павлоград» відбувся «СТІЛ. Фестиваль творчості УБД (учасників бойових дій)». Під час фестивалю учасники АТО/ООС і волонтери ділилися своєю творчістю читали вірші про особисті переживання на фронті, на Майдані, свої думки. Він пройшов дуже тепло, у форматі «свої для своїх».

В Павлограді стартував фотопроєкт «Жінки війни» (ФОТОрепортаж)

Вперше в нашому місті за ініціативи Військово-патріотичного клубу «Айдар», центру надання допомоги учасникам АТО/ООС за підтримки міського голови Анатолія Вершини, за інформаційної підтримки Обласної суспільно-політичної газети «ТН-Экспресс», Павлоградської телерадіокомпанії стартував соціальний фотопроєкт «Жінки війни». Для участі у проєкті організатори запросили жінок - мешканок нашого міста, яких безпосередньо чи опосередковано торкнулася війна з російським агресором на сході України. Це жінки-військовослужбовці, переселенки, мами та родичкі загиблих героїв, зниклих без вісти, дружини та мами бійців, волонтерки та госпітальєри. 

Фотозйомки вже розпочалися на минулому тижні у студії Міського культурно-дозвільницького центру. Над цією частиною проєкту працюють два фотографи.

Майже тисяча павлоградців призовного віку знаходяться в розшуку

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір призовників на строкову військову службу, в рамках якого в армію забирають десятки тисяч українців призовного віку. На 2020 рік встановлено такі дати призову на строкову службу в армію: з 1 квітня по 30 червня – весняний призов 2020 року; з 1 жовтня по 31 грудня – осінній призов 2020 року. Зі скільки років юнаки отримають повістки в армію, з 18 чи 20, питання, поки що, залишається остаточно не з’ясованим. Проте відомо скільки павлоградців уже цієї весни поповнять ряди Збройних Сил України.

Волонтери і психологи зробили «Крок на зустріч» бійцям АТО та ветеранам війни

Майже кожен боєць, який повертається після війни із зони АТО додому, зазнає психологічної травми, не може швидко пристосуватися до побутових умов та свого перебування у соціуму на вже безпечній території, адаптуватися до мирного життя. Тому він потребує не тільки подвійної уваги зі сторони родичів та друзів, а й кваліфікованої психологічної допомоги та реабілітації. Саме тому волонтери, медики та громадські організації Павлограда (зокрема ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів Західного Донбасу») ще у серпні 2017 року вийшли з ініціативою прийняти комплексну програму реабілітації «Психо-соціальна адаптація осіб, які постраждали від бойових дій під час АТО». І в же з вересня 2017 року в Павлограді активно запрацював проєкт – група психологічної допомоги, розгрузки та реінтеграції для учасників бойових дій, ветеранів війни, їхніх родин та внутрішньо переміщених осіб під назвою «Крок на зустріч».

На Дніпропетровщині вперше відзначили День пам’яті загиблих захисників (ФОТОрепортаж)

В четвер, 29 серпня, в Україні вперше (згідно з Указом Президента України від 23.08.2019 р.) на офіційному рівні відзначили День вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (неофіційно 29 серпня з 2014 року вважається Днем Іловайської трагедії). Заходи до цієї пам’ятної дати пройшли і на Дніпропетровщині.

В Україні відзначатимуть День пам’яті загиблих захисників

29 серпня – чорна дата в історії України – це День Іловайської трагедії. Саме 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі була найбільша кількість втрат українських бійців загалом (на Донбасі) за увесь час проведення АТО (нині ООС). 

Павлоградських переселенців досі не засилили у будинок на Ливарній

Майже 2 місяці тому у Павлограді урочисто відкрився перший житловий об’єкт для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області - відремонтований двоповерховий соціальний гуртожиток по вул. Ливарній, 18. Ключі від 19 квартир символічно отримали 42 переселенці з Донбасу, де наразі триває війна. Всі вони мешканці транзитного модульного містечка на селищі ПЗТО.

У Павлограді відкрили соціальний гуртожиток для 42 переселенців

Тепер 42 переселенці зі сходу України (Донецької та Луганської обл.) тепер мешкатимуть в 19 квартирах у відремонтованому соціальному гуртожитку по вул. Ливарній, 18. У середу, 26 червня, в Павлограді урочисто відкрився перший житловий об’єкт для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Для створення соціального житла було проведено капітальний ремонт двоповерхової будівлі. В минулому це був гуртожиток барачного типу заводу «Ливмаш», побудований ще у 1972 році, з централізованим водопостачанням, але без каналізації. Майже 20 років ця будівля не використовувалася, тому була в занедбаному стані.

У Павлограді презентували мобільний додаток для допомоги переселенцям

Тепер переселенці та мешканці Сходу країни, де наразі йде війна, зможуть онлайн слідкувати за останніми новинами, які їх безпосередньо стосуються, поцікавитись актуальними для них темами, переглянути зразки документів та заяв до різних структур, знайти контакти державних та соціальних установ і навіть задати питання юристу. Все це стало можливим завдяки мобільному додатку «IDPRights – захист прав ВПО», який презентували у Павлограді в п’ятницю, 21 червня.

У Дніпрі відгримів фест національного масштабу «Пісні, народжені в АТО» (ФОТО, ВИДЕО)

Зо два десятки музичних композицій – від лірики до репу. Їх виконували не імениті артисти, а бійці. Співали про те, що на душі: про воєнні будні, втрати, материнські сльози, побратимів, любов, дружбу, щастя й Україну. Пісенний мікс звучав у Дніпрі на ІV Всеукраїнському фестивалі «Пісні, народжені в АТО».

Страницы

Подписаться на Эхо войны