Вы здесь

Павлоградці приєдналися до патріотичного надмарафону "Схід та Захід разом"

Патріотичний надмарафонський пробіг «Схід і Захід разом» приурочений до 30-ої річниці Незалежності України, що стартував 30 липня у Львові, 17 серпня добрався до міста Дніпро, а у середу, 18 серпня, дістався і Павлограду.

Участь у надмарафоні, метою якого є підняття духу українців та демонстрація єдності України від Заходу до Сходу, утвердження ідеї незалежності і державності, популяризація та пропаганда здорового способу життя беруть двоє жителів Львова і один із Краматорська.  Маршрут забігу відбувається через 9 областей України. Загалом Спортсмени планують подолати відстань у 1388 км. Пробіг триватиме 26 днів і завершиться у Сєвєродонецьку на День Незалежності України.

Спортсмени біжать із державним прапором, який підписуватимуть у кожному місті представники громад. Потім його залишать у Сєвєродонецьку. Один з Організатор забігу Ярослав Козак розповів, що сподівається передати прапор нашим хлопцям-військовим на фронті.

До марафонців у кожному місті можуть приєднатися всі охочі. До пробігу приєдналися і кілька десятків павлоградців.

Разом з марафонцями вони пробігли по вулиці Дніпровській до селища Шахтобудівників. Потім завітали до музею АТО «У Діда», в якому для них була проведена  екскурсія, далі пробігли по вул. Центральній до Міського культурно-дозвільницького центру.

Біля МКДЦ марафонців зустрічали творчі дитячі колективи. Вітали їх хлібом-сіллю та українськими піснями. Гостей привітали заступник міського голови Павлограда Олена Шуліка та депутат міської ради Тетяна Дацько.

Організатори надмарафону кажуть, їм дуже приємно, що їх так зустріли в Павлограді і не очікували, що до марафону приєднається стільки дітей. І це каже про те, що їхню ідею єдності, незалежності і державності підтримують по всій Україні. Єдине, що трішки заважає пробігу, це шалена спека, але ці труднощі спортсмени з легкістю долають.

Після Павлограда вони побіжать в сторону Петропавлівки і потім їх чекає Донецька область: Краматорськ, Лисичанськ і Сєвєродонецьк.


Довідка: Організатори пробігу – Львівська обласна рада (голова Ірина Гримак), Федерація легкої атлетики Львівської області (президент Ярослав Свищ), ініціативна група депутатів 1-го демократичного скликання Львівської міської ради 1990 року.

Анна ТРЕТЬЯК, фото Оксана БОРИСОВА