Вы здесь

Майже тисяча павлоградців призовного віку знаходяться в розшуку

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір призовників на строкову військову службу, в рамках якого в армію забирають десятки тисяч українців призовного віку.

На 2020 рік встановлено такі дати призову на строкову службу в армію:

з 1 квітня по 30 червня – весняний призов 2020 року;

з 1 жовтня по 31 грудня – осінній призов 2020 року.

Зі скільки років юнаки отримають повістки в армію, з 18 чи 20, питання, поки що, залишається остаточно не з’ясованим. Проте відомо скільки павлоградців уже цієї весни поповнять ряди Збройних Сил України.

За повідомленням військового комісара об’єднаного міського військового комісаріату Романа Господа, під час весняного призову 2020 року до Збройних Сил України планується призвати 157 мешканців регіону, із них – 80 павлоградців, 33 мешканці Тернівки, 30 – Павлоградського району та 14 мешканців Юр’ївського району. У 2019 році Збройні Сили України поповнили 133 павлоградці, ще 123 особи виявили бажання служити за контрактом.

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на добровільну явку у військовий комісаріат.

Проте, як свідчить статистика більшість із тих, хто добровільно з’являється до військкоматів заздалегідь знають, що отримають відстрочку від служби в армії. Розповів військовий комісар об’єднаного міського військового комісаріату Роман Господ.

За його словами у 2019 році із 1359 осіб, котрі прибули за викликом на призовну комісію, 837 осіб отримали відстрочку від військової служби.

«Викликались на призовну комісію упродовж 2019 року 1585 осіб, з’явилось на комісію 1359 осіб, визнано придатними до військової служби 1282 особи, призвано та направлено у війська 133 чоловіки, надано відстрочки від військової служби за різними причинами – 837 чоловікам, 239 призовників було переведено в запас, направлено на проходження альтернативної служби – 1 чоловік, передано матеріали до правоохоронних органів за неявку до військкоматів на 246 осіб»,

– розповів Роман Господ.

Він також додав, що всього понад рік знаходяться в розшуку 974 призовники Павлограда.

Досить проблемним, за словами Романа Господа, є також питання контролю за станом військового обліку на підприємствах міста.

На підприємстві працюють військовозобов'язані співробітники. Керівники підприємств мають вести персональний облік військовозобов`язаних і призовників за місцем їх роботи. А представники військкомату повинні перевіряти, як ведеться такий облік на підприємстві. Вони можуть прийти із перевіркою або попросити надати їм будь-які документи.

Перевірка проводиться спеціальною комісією, до складу якої входять представники військкомату та міськвиконкому. Комісія може вимагати подати їм на перевірку наказ про призначення осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємстві, їх посадові інструкції; штатний розпис, накази про прийняття та звільнення призовників і військовозобов'язаних і т. д.

У 2019 році у Павлограді таку перевірку було заплановано на 11 підприємствах міста. Проте, ряд підприємств не допустили комісію на свою територію для здійснення такої перевірки. Розповів військовий комісар Павлоградського об’єднаного військового комісаріату Роман Господ.

«Було проведено ряд перевірок щодо виконання постанов Кабміну, які регламентують ведення військового обліку. У нашому регіоні підлягало перевірці 34 підприємства, з них у Павлограді – 11. Існує таке негативне явище – ряд підприємств не допускають комісію військового комісаріату разом з представниками міськвиконкому для перевірки стану військового обліку»,

– розповів Роман Господ.

Довідково

Роботодавець зобов`язаний у 7-денний строк повідомляти у військкомати про всіх військовозобов`язаних і призовників, прийнятих ним на роботу або звільнених (п. 3.4 Інструкції, затвердженої наказом Міноборони від 15.12.10 р. № 660).

Також роботодавці мають постійно взаємодіяти з відповідними військкоматами з питань строків і способів звіряння даних особистих карток, списків військовозобов`язаних, списків призовників з обліковими даними військкоматів.