Вы здесь

В Павлограді збільшився рівень захворюваності на ГРВІ

Грип в Україні поки не перевищив епідемічний поріг, проте згідно зі статистикою кількість хворих в усіх областях країни стрімко зростає. В Павлограді випадків захворювання на грип станом на 24 січня 2020 року не зареєстровано. Проте, кількість хворих ГРВІ за останній тиждень, у порівнянні з попереднім тижнем, зросла майже удвічі. Про це розповіла керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

«За статистикою з 11 по 16 січня всього по всіх амбулаторіях міста зареєстровано 488 випадків захворювання ГРВІ, із них 173 випадки серед дорослих та 315 – серед дітей. Наступного тижня, з 17 по 24 січня, зареєстровано значно більше випадків ГРВІ – 778, кількість дорослих практично не змінилась – 181 випадок, а от кількість дітей значно зросла – із 315 попереднього тижня до 607 випадків наступного тижня»,

– розповіла Олена Дуднікова.

Значне розповсюдження захворювання серед дітей медики пов’язують із завершенням шкільних канікул та початком навчального процесу в школах міста. Діти стали більше контактувати один з одним.

«Діти пішли в організовані колективи й цей контакт сприяє поширенню вірусу ГРВІ»,

– додала Олена Дуднікова.

За її словами в стаціонарах міста дітей та дорослих з важкими ускладненнями ГРВІ немає. В амбулаторних умовах лікуються пацієнти з легким та середнім ступенем важкості. Проте заспокоюватись не варто. Лікарі наполегливо радять при перших ознаках захворювання (нежить, кашель, біль у горлі, температура) звертатись до сімейних лікарів, бо самолікування може призвести до важких ускладнень. Не радять медики також купувати в аптеках медичні препарати без призначення лікарів.

 «Нерідкі випадки, коли дорослі йдуть до аптеки та купують ліки собі й своїм дітям. Проте фармацевт не обстежував пацієнта та не може радити ті чи інші ліки. Таке самолікування може призвести до важких наслідків. І такі випадки нам відомі»,

– наголосила Олена Дуднікова.

У будь-якої людини грип з «неважкого» може раптово стати «важким», тому у лікаря потрібно спостерігатися «в динаміці». Головним показником тяжкості є навіть не температура, а вираженість загального інтоксикаційного синдрому.

За даними МОЗ, нової хвилі захворювання слід чекати вже в кінці січня початку лютого. Очікується два нові віруси: А/Канзас (H3N2) і А/Брісбен (H1N1), раніше їх в Україні не було. Очікується і новий вірус В/Колорадо, який обійшов Україну стороною в минулому році, але «зачепив» інші країни.

Медики впевнені, що найкращим способом захисту від грипу є своєчасна вакцинація, яку бажано проводити на початку сезону.

Але є ряд порад, які зменшать ризик інфікування: частіше мити руки з милом, провітрювати кімнату, уникати контактів з хворими, уникати місць масового скупчення людей, вдягатися по погоді та в цілому вести здоровий спосіб життя.