Вы здесь

В Павлограді реєструються рідкісні кардіологічні захворювання у дітей

В Павлограді  майже 700 дітей мають вади серця. Найбільшу групу становлять вроджені вади серця. Повернулись серцево-судинні захворювання, котрі останні роки не реєструвались. Виявлено також захворювання серця, котре вважається  рідкісним в Україні. З’явились нові діагнози, котрих раніше в медичній термінології не існувало.
 
На початок року на диспансерному обліку в лікарів-кардіологів Павлограда перебувало 682 дитини з вадами серця. Серед захворювань, які переважають в даній кардіологічній групі – вроджені аномалії серця. З кожним роком такі патології серед дітей зростають. Про це повідомила міський дитячий кардіолог Ірина Немикіна.

«На початок року на диспансерному обліку з вродженими вадами серця перебувало 250 осіб. За 9 місяців 2019 року диспансерна група з вродженими вадами серця збільшилась до 257 дітей. Якщо в минулому році на облік було взято 25 дітей з вродженою патологією серця, то за 9 місяців цього року – уже 19 дітей, Із них 10 дітей до року»,

– сказала Ірина Немикіна. 
 
На другому місці за кількістю серцево-судинних захворювань – метаболічні кардіоміопатії. Ця диспансерна група на початок року налічувала 271 особу. На даний час – 277 дітей. За минулий рік на диспансерний облік було взято 47 дітей з діагнозом метаболічна кардіоміопатія. За 9 місяців цього року – 36 дітей з даною патологією. За словами Ірини Немикіної, причиною цього захворювання у дітей є порушення обміну речовин у зв’язку з різними ендокринними захворюваннями, порушенням харчування, а також як ускладнення після перенесених інфекційних захворювань. 
 
В місті почали реєструватися серцево-судинні захворювання у дітей, які уже декілька років не виявлялися, діагностовано навіть рідкісне захворювання – ревматична хорея.

«Якщо декілька років тому ревматичних захворювань серця в нас практично не було, то останнім часом ревматична патологія серед дитячого населення зростає. Наші показники навіть перевищують обласні. Якщо в минулому році на обліку з хронічною ревматичною хворобою серця, котра виникає через наявність стрептококової інфекції в організмі, на обліку була одна дитина, то за 9 місяців цього року – уже троє. В нас з’явився також рідкісний прояв ревматичної хвороби – ревматична хорея. Це захворювання зустрічається доволі рідко в Україні. В даному випадку через стрептококову інфекцію сталось ураження центральної нервової системи – мозжечка. На даний час дитина проходить лікування в обласній лікарні»,

– розповіла Ірина Немикіна.
 
Вона також наголосила на тому, що при наявності стрептококової інфекції, здебільшого це ангіни, необхідно обов’язково проводити відповідне лікування, бо наслідки можуть бути важкими для подальшого здоров’я дитини. 
 
Зростають також порушення серцевого ритму. Якщо на початку року на диспансерному обліку перебувало 66 дітей з порушенням ритму серця, то на даний час ця група виросла до 72 дітей. На диспансерний облік за 9 місяців взято 11 осіб. 
 

«Чому зростає ця група та яка причина порушення серцевого ритму? До цієї патології потрібно ставитися серйозно, не думати, що все само собою пройде. Якщо її не лікувати, то це переходить у стійке порушення серцевого ритму, котре надалі може призвести до порушення в цілому роботи серця, а саме – порушення кровообігу. Причиною порушення серцевого ритму в дітей найчастіше є різні інфекційні захворювання, ГРВІ та грип. Тому, коли дитина занедужала простудними захворюваннями, то вона повинна отримувати адекватне лікування, не потрібно займатись самолікуванням, бо потім розвивається порушення серцевого ритму. Ці порушення лікуються, якщо вчасно виявити та розпочати лікування. Проте це вимагає тривалого часу»,

– зауважила Ірина Немикіна. 
 
Зросла також група дітей з реактивними артритами. Якщо на початку року таких дітей було 34, то зараз на обліку перебуває 37 осіб. Це захворювання суглобів, котрі обумовлені інфекційним агентом. Зокрема, чимало виявляється стрептококових артритів. Найчастішою причиною таких захворювань є запущені ангіни.
 
Синдром дисплазії з’єднувальної тканини – цей термін почав вживатись останні 5 років. Раніше такого діагнозу в медичній термінології не існувало. Захворювання призводить до сколіозів, порушення постави, деформації грудної клітини та до серцево-судинних патологій. За словами дитячого кардіолога в цьому випадку, окрім медикаментозного лікування, важливе повноцінне харчування та помірні фізичні навантаження. 
 
Значно помолоділо також ще одне серцево-судинне захворювання – гіпертонічна хвороба. 
 
Артеріальна гіпертензія перестала бути хворобою людей старшого віку. 
 
У Павлограді на медичному обліку з даною патологією перебувають підлітки, котрим по 11-12 років.
 
За словами Ірини Немикіної, наявність такого захворювання в дітей пов’язана з інтенсивним темпом життя, малою рухливістю та спадкоємністю.

«Найчастіше – це діти, чиї батьки хворіють на гіпертонічну хворобу, перенесли інфаркт чи інсульт. Як правило, такі діти, так само, як і їхні батьки, мають надлишкову вагу, в такому віці в них уже виявляється підвищений холестерин. Негативно впливає також інтенсивний темп життя та наявність великої кількості ґаджетів, що є причиною малої рухливості підлітків»,

– відзначила Ірина Немикіна.
 
Вона також додала, що при гіпертонічній хворобі дуже важливо дотримуватися правильного харчування та стежити за своєю вагою.