Вы здесь

Цьогоріч перший дзвоник пролунав майже для 12 тисяч учнів (ФОТОрепортаж)

В понеділок, 2 вересня, у школах Павлограда пройшли урочисті лінійки до Дня знань.  Перший дзвоник цього року пролунав для 11975 учнів. З них 1252 - першокласники (44 класи). Іще 4160  дітлахів – вихованці дитячих садків. Про це кореспондентові розповіла начальник відділу освіти Павлоградської міськради Ірина Дем’яненко.

Найбільша кількість першачків у загальноосвітніх школах №№ 1, 9 (центр міста), 5, 19 (ПЗТО) та 7 (сел. ім. 40 років Жовтня). Більшість з них навчатиметься за програмою «Нова українська школа» 12 років. За цією програмою це вже другий набір учнів. Водночас чотири перших класи у школах №№ 9, 15, 17, 19 навчатимуться за програмою «Інтелект України» і один клас у школі № 1 під назвою «Розумники».

Учні перших двох класів за програмою «НУШ» не отримуватимуть оцінок у балах взагалі, їх оцінюватимуть вербально і лише починаючи з третього класу. Тепер у молодшій школі замість табелю оцінок буде Свідоцтво досягнень учня. У свідоцтві досягнень вчитель фіксує розгорнуту інформацію про навчальний поступ учня в школі протягом навчального року з усіх предметів вивчення більше ніж за 60 показниками (За особистісними рисами, цінностями і наскрізними вміннями, а також за предметами: математика, українська мова, «Я досліджую світ», інформатика, технології, мистецтво, фізична культура, іноземна мова). Також учням перших класів не задаватимуть домашніх завдань. А час на їх виконання у другому та третьому класі буде обмежений.

За інклюзивною програмою цього річ навчатимуться 78 учнів у 18-ти школах міста та 20 дошкільнят в семи дитячих садках.

До речі, сьогодні фінансування сфери освіти - це 29 % від видатків з бюджету Павлограда. Так, у минулому, 2018 році, на утримання шкіл, садочків, позашкільних установ (в т.ч. заробітну платню педагогів та іншого персоналу) з міськбюджету було направлено 287 млн ​​грн. А у 2019 році на утримання та розвиток сфери освіти передбачено майже 330 млн грн.