Вы здесь

В центрі міста з’явиться величезний глобус, кольоровий фонтан та монумент-каплиця(Фото)

Наразі в центрі Павлограда, в сквері Шевченка повним ходом йдуть роботи з його реконструкції. До дня міста, 18 вересня, реконструкцію завершать. Усі пішохідні доріжки в сквері ім. Тараса Шевченка викладуть бруківкою. Вони зі сторони дитячої лікарні та центрального універмагу по вул. Шевченка сходитимуться в центрі скверу в одну загальну алею (шириною близько 15 метрів), яка вестиме на Соборну площу.

Про це повідомив міський голова Павлограда Анатолій Вершина під свого час прес-туру з журналістами.

Праворуч від центрального входу у сквері зі сторони площі на місці зруйнованого у 20 столітті старовинного храму на спеціальному майданчику встановлять історичний монумент-каплицю – з чотирма гранітними колонами висотою три метри, стелою, у яку буде врізаний хрест, з чорного мармуру, золоченим куполом, нічним підсвічуванням, невеликим парканчиком та інформаційними стендами з фотографіями про зруйнований храм. Також по вул. Центральна біля скверу Шевченка нарешті відкриється нова однойменна автобусна зупинка, з якої можна буде пройти до парку. До речі, зупинку біля ЦУМу ліквідують.

В центрі скверу біля кафе «Жасмін» побудують невисоку (метрову) сцену (10 на 12 метрів) зі сходами для проведення масових та святкових заходів. Неподалік сцени зліва місцеві підприємці планують відкрити ще кілька невеличких кафе та кав’ярень.

Біля кільцевої доріжки зі сторони дитячої лікарні з’явиться ще один сюрприз – тут встановлять величезний металевий глобус ручної роботи, який виготовить майстер з Тернівки. Поруч, ближче до лікарні вздовж паркану, де ростуть каштани, в майбутньому мер планує зробити ярмарковий майданчик, який викладуть бруківкою. А нещодавно в сквері пробили водну свердловину. І якщо вода з неї буде належної якості, то тут з’являться фонтанчики (бювети) з питною водою.

Також в сквері встановлять нові лавки та світильники, засіють газони, розіб’ють квіткові клумби, а восени висадять нові дерева. Тут з'явиться і громадський туалет. А ближче до площі та нового фонтану в сквері зроблять дворівневий своєрідний амфітеатр (бетонні лавочки) з невеличким майданчиком, де можна, наприклад показувати кіно під відкритим небом.

Після святкування Дня міста на реконструкцію закриють Соборну площу. Згідно з проєктом робіт пропонується закрити площу від проїзду транспорту. Анатолій Вершина розповів, що територію від п'ятиповерхового будинку № 93 на вул. Соборній аж до скверу ім. Шевченка зроблять повністю пішохідною. З боку вул. Харківській проїхати по вулиці Соборній можна буде тільки до будівлі «Укрпошти»: тут з'явиться кільцева розв'язка. Усю територію площі викладуть бруківкою з натурального каменю.

«Старий фонтан (квіткову клумбу) демонтують аж до стіни. Зі сторони пам’ятника та скверу буде своєрідна альпійська гірка. А стіну реконструюють, на ній з’явиться монументальне зображення Тараса Шевченка. А знизу біля стіни встановлять сучасний кольоровий фонтан у вигляді герба Павлограда. Прохід навколо фонтану буде вільним»,

- розповів міський голова.

Наразі вже майже завершений капітальний ремонт дороги по вул. Соборній (від провулку Голубицького до школи № 3 на Підворках). Ремонтують проїжджу частину та тротуари (в т.ч. встановлюють нові бордюри). Від «Укрпошти» до вул. Харківської з двох сторін пішохідну частину викладуть бруківкою, далі (до вул. Повстання) доріжки будуть з асфальту, а доріжку зліва від вул. Повстання до школи № 3 відремонтують. Також частково вздовж вул. Соборної відремонтують та розчистять зливову каналізацію. Всі роботи планують завершити в цьому році.