Вы здесь

Суд по справі Миколи Крокви, що вбив свою 8-місячну дочку, відкладався 42 рази

Ще минулого тижня газета «ТН-Экспресс» повідомляла своїм читачам про те, що вже третій рік поспіль у Павлоградському міськрайнному суді в закритому режимі триває розгляд резонної справи про вбивство 8-місячної дівчинки Олександри та жорстоке побиття її матері Оксани Люлевич на селищі ім. 18 вересня в Павлограді. У скоєному жорстокому злочині обвинувачується 33-річний цивільний чоловік Оксани та батько дівчинки Микола Кроква. Останнім часом судові засідання відкладаються тому, що конвойна служба привозить обвинувачуваного не своєчасно. Цю інформацію підтверджувала прокурор по справі Оксана Зейналова.

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області після виходу статті в газеті та сюжету на місцевому телеканалі вважає за необхідне повідомити про причини такого стану речей.

«Так, серед причин відкладення судового процесу: недоставлення працівниками конвойної служби обвинуваченого до залу суду – 14 разів, клопотання обвинуваченого та його захисника – 9 разів, клопотання потерпілої – 2 рази, виклик та привід свідків – 17 разів. Крім того Павлоградський міськрайонний суд доводить до відома громадськості, що механізм доставки осіб, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, у державній установі «Дніпропетровська установа виконання покарань № 4», не налагоджений вже тривалий час. Водночас можливість прибуття обвинувачених до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області передбачена лише два рази на тиждень — у вівторок та четвер»,

- повідомили у прес-службі суду.

Суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак каже, що кількість справ, де обвинувачувані перебувають під вартою, дуже велика. За його словами таких осіб не привозять на судові засідання взагалі, а якщо і привозять, то з великим запізненням. Наприклад, якщо засідання призначене на 11 годину, то воно може розпочатися о 14.00. Через це страждають усі учасники судового процесу. Аналогічна ситуація склалася у Тернівському та Юр’ївському суді.

«Це дуже не зручно, бо суддя не може розпланувати свій робочий час. Свідки, вільні слухачі, яких цікавить певна справа, прокурори теж приходять на засідання та півдня очікують»,

- додає Мар’ян Мицак.

Павлоградський міськрайонний суд та прокуратура неодноразово вже зверталися до конвойної служби з проханням виправити ситуацію. У службі пообіцяли цю проблему вирішити та налагодити вчасну доставку підсудних. Кажуть, що з вересня ситуація покращиться та вони введуть додатковий день для доставки обвинувачуваних до суду.