Вы здесь

Фінал «Джури-2019» – Дніпропетровська область приймає команди з усієї країни

У четвер, 4 липня, стартував ІІІ етап Всеукраїнської юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура). У оздоровчому центрі «Перлина Придніпров’я» зібрались школярі з різних куточків України. У фіналі змагатиметься і павлоградська команда.

У козацькій майстерності близько 600 джурів з усієї країни змагатимуться 10 днів за звання кращої команди у різноманітних конкурсах: перетягування линви, орієнтування на місцевості, стрільба, метання гранати, саперна підготовка, смуга перешкод, а також інтелектуальні вікторини на знання історії козацтва і творчі завдання.

Головна мета – це військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва. Голова обласної ради наголошує, що «Джура» - це якраз той формат, який подобається молоді: «Гра об’єднує у собі і розваги, і прагнення до перемоги, і, найголовніше, формує відчуття національної єдності! Останній пункт сьогодні є надважливим для нашої країни. Окрім цього, це живе спілкування з однодумцями, об`єднання із природою, виховання витривалості, дисциплінованості, рішучості, фізичних здібностей. Для школярів такий комплекс ніколи не буде зайвим».

Серед учасників цьогорічного фіналу – наша гордість, учні з рою «Фенікс» павлоградської загальноосвітньої школи № 9, які вже третій рік поспіль посідають перше місце у міському та обласному етапах цієї військово-патріотичної гри.

«Сокіл» (Джура) проводиться в Україні вже 15 років поспіль. За цей час учасниками змагань стали понад 12 тис. учнів. Тепер гра є невід’ємною частиною шкільної програми, адже її затверджено на державному рівні.

Хто переможе у запеклій боротьбі цього року країна дізнається вже 14 липня.