Вы здесь

В Павлограді жінку вкусила змія на власному подвір’ї

Плазун зробив це підступно та непомітно. Постраждала навіть не відчула, коли це сталось. І хтозна чим би все закінчилось, якби не пильний лікар…

Пригода  сталась в одному із приватних домоволодінь по вул. Караванченка у Павлограді.

На власному городі жінка збирала ягоди малини. І начебто все було добре. Принаймні, за словами потерпілої, нічого незвичайного чи, тим паче, небезпечного вона не відчула. Тому не могла зрозуміти чому раптом набрякла нога, посиніла, з’явились крововиливи, піднялась висока температура тіла.

Звернулись до лікарів, проте ті теж відразу не розпізнали укус змії, вони схилялись до того, що це наслідки інсульту, ускладненого цукровим  діабетом.

Розпізнав укус плазуна хірург 4-ї міської лікарні. За словами доньки потерпілої, він побачив  характерний слід на нозі потерпілої, що зазвичай залишається після зміїного укусу та й симптоми відповідали стану після укусу плазуна. На щастя, все обійшлось ― після лікування, хвора одужала. Донька потерпілої також нарікає на те, що матері не ввели протиотрутну сироватку, бо в лікарні її не було.

Проте, як раніше повідомляла нашому журналісту начальник  відділу охорони здоров’я міста Олена Герасименко, у квітні цього року 4-а міська лікарня отримала 10 доз протизміїної сироватки. Для нашого регіону цієї кількості цілком достатньо.

За словами заступника головного лікаря 4-ї міської лікарня Іскендера Іскендерова, вводити пацієнтці зміїну протиотруту не було потреби, бо в нашому регіоні не водиться плазунів, отрута котрих є смертельно небезпечною. А застосування антидоту має чимало протипоказань і не є безпечною процедурою.

«Зазвичай, у таких випадках ми призначаємо протиінтоксикаційні препарати, цього достатньо»,

―  розповів Іскендер Іскендереров.

При укусі змії медики радять:

- менше рухатись,

- на місце укусу покласти стерильну пов’язку з антисептиком,

- більше пити,

- покласти до рани лід і  швидше звернутись до лікарів,

- якщо є аптечка, дати постраждалому 1-2 таблетки ліків проти алергії.