Вы здесь

У Павлограді пройшов Форум активних громадян (ФОТО, ВІДЕО)

В суботу, 22 червня, у Міському культурно-дозвільницькому центрі Павлограда пройшов Форум активних громадян Західного Донбасу, які хочуть впливати на своє майбутнє та розвиток своєї громади, змінити власне життя, використовувати нові можливості, стати лідером, взаємодіяти з громадськістю та владою.

Організатори Форуму – ГО «Українсько-європейські навчальні студії». Він проходив за ініціативи народного депутата України Артура Мартовицького та підтримки міських голів Павлограда, Тернівки, Першотравенська, а також голів об’єднаних територіальних громад Павлоградського району.

 «Ми зібралися сьогодні тут, щоб ви змогли втілити в реальність свої найсміливіші мрії, знайти однодумців і отримати підтримку держави. Все заради того, щоб життя вашого міста або села стало краще та комфортніше. І все це - своїми силами, адже нікому чужому наші проблеми і бажання не зрозуміти»,

- під таким девізом проходив захід.

Форум  складався з кількох панельних дискусій, на які були запрошені у якості спікерів не тільки мери вищезгаданих міст, а й експерти міжнародного рівня в області активізації життя громад, керівництво Павлоградського району, голови об'єднаних територіальних громад, лідери молодіжних громадських організацій, громадських рад та об’єднань шахтарів, активісти з усього регіону.

Під час дискусій експерти та активісти обговорювали теми: «ОСББ та міста: як бути в тренді та менше платити за комуналку»; «Громади, які змінюють вік: досвід та активність для спільного розвитку»; «Натхненні на зміни. Молодіжне бачення розвитку міст». Вони ділилися своїм досвідом та знаннями, давали поради, як почати діяти, щось змінити на краще, реально впливати на рішення та дії місцевої влади, розвивати та покращувати умови життя в своїй громаді, жити на повну в будь-якому віці. Також учасники Форуму ділилися прикладами успішних проектів своїх активних земляків і дізнавалися про досвід активістів Луцька, Дніпра, Херсонщини та Маріуполя. Наприклад, про те, як студенту отримати грант в 150 тис. грн. з обласного бюджету на облаштування парку в своєму селі або як люди «срібного віку» опановують нові види спорту.

З привітальним словом до всіх присутніх та гостей Форуму звернувся міський голова Павлограда: «Нас об’єднує те, що у нас є наше місто, наша Україна.. На сьогодні ми наново будуємо свою сильну та розвинуту державу. А нам є, чим пишатися. У нас є багато досягнень. Є і багато спільних проблем. Зараз ми повинні переходити вже на інше бачення життя, інше відношення до своєї громади та країни, брати на себе відповідальність та управління. Ми повинні все робити разом! А такий захід, який згуртовує та об’єднує людей, є сьогодні актуальним та правильним».

Як відзначили представники влади, Форум активних громадян - це унікальний шанс для жителів Західного Донбасу почати самотужки впливати на життя і виробити ефективні способи взаємодії громадськості і влади.

«Не секрет, що часом місцева влада зациклена на питаннях господарського значення, а до креативних проектів не доходять руки. І саме зараз настав час серйозно зайнятися питанням формування світогляду громадян, які проживають на будь-яких територіях нашої держави. Форум, що пройшов сьогодні - це саме та відправна точка для ініціативних людей, яка дозволить нам разом зробити наші міста більш розвиненими, затишними, красивими і європейськими»,

- зауважив міський голова Тернівки Віталій Тарелкін.

Своїми враженнями поділилися і молоді учасники Форуму.

«Такі зустрічі дають зрозуміти, що ти не самотній в своєму прагненні зробити гарне для свого міста, для його жителів. Звичайно, іноді виникають сумніви - а чи приносять мої дії користь, чи потрібно це людям? Цей форум повернув мене і моїх соратників у конструктивне русло. Ми зрозуміли, що поставили собі правильний вектор. Адже якщо не ми, то хто?! Потрібно не тільки вірити в зміни на краще, але й самим докладати зусиль, запалювати інших. І що найважливіше - в Західному Донбасі є люди, які допоможуть в твоїх мріях»,

- впевнений координатор руху «Street Workout Ukraine» в м. Тернівка Павло Грендач.

Випускник Школи молодого політика Міжнародного республіканського інституту та успішний громадський діяч Данило Щеголь під час панельної дискусії на Форумі теж поділився своїм досвідом та розповів про те, як він з однодумцями, друзями втілює свої ідеї у життя (облаштовує парки відпочинку, проводить свята та народні гуляння тощо) й тим самим вносить різноманітність в життя свого села на Херсонщині.

«Останнім часом я досить часто беру участь у подібних заходах. Я вважаю, що мета Форуму – показати людям альтернативний шлях. Сьогодні, наприклад, я дізнався, що і в вашому регіоні є сильні та активні молодіжні організації. Навіть кілька цікавих проектів, які реалізував місцевий молодіжний рух в Павлограді, я взяв собі на замітку. Спробуємо реалізувати їх у нас. Хочу побажати цим організаціям натхнення та терпіння, ні в якому разі не треба опускати руки. Головне – прислухатися до людей та постійно рухатися вперед»,

- зауважив Данило.

Молоді першотравенці були натхненні історією молодого активіста.

«Мрій та втілюй! Збирай однодумців та роби життя свого міста, свого села, свого підприємства краще своїми силами! Ці слова молодого і сміливого хлопця надали нам впевненості та стануть в майбутньому двигуном в реалізації наших найсміливіших ідей!»,

- із захопленням розповідала лідер молодіжного руху шахтоуправління Першотравенське Марина Макаренко.

Наприкінці заходу народний депутат України та ініціатор Форуму активних громадян Артур Мартовицький підкреслив:

«Перший крок до змін зроблений. Зустріч показала, що сьогодні є запит на спілкування очі в очі, що старшому поколінню і молоді є чому одне в одного повчитися. Форум активних громадян - це продовження моєї семирічної роботи в окрузі. І це початок мого нового проекту «Своїми силами» і освітньої програми «Громада як сім'я». В рамках проекту «Своїми силами» будуть зібрані і профінансовані кращі ідеї місцевих жителів, спрямовані на поліпшення життя громад. Освітні тренінги навчать активних людей впливати на владу і захищати інтереси громади».