Вы здесь

Волонтерка та парамедик Яна Зінкевич йде у народні депутати

Народний Герой України, відома волонтерка, доброволець, начальник Медичного управління і реабілітації бійців Української Добровольчої Армії та командир батальйону парамедиків «Госпітальєри» (директор КП «Госпітальєри Дніпра») Яна Зінкевич йде на парламентські вибори у складі політичної партії «Європейська Солідарність» експрезидента України Петра Порошенка. Про цей факт стало відомо на з'їзді партії в неділю, 9 червня. Вона потрапила у першу десятку кандидатів в передвиборчому списку.

Нагадаємо, у грудні 2015 року на Павлоградщині Яна Зінкевич потрапила в страшну автомобільну аварію, у результаті якої вона пережила безліч операцій і реабілітацій, і змушена була пересісти в інвалідний візок. Однак це не завадило їй зайнятися активною громадською та волонтерською діяльністю, вступити до університету і народити дочку.

Вона п'ять років поспіль, навіть не зважаючи на тяжку травму, рятувала поранених на війні на Донбасі. Понад 3000 поранених бійців були врятовані парамедиками батальйону «Госпітальєри» під її командуванням. До речі, вже кілька років «Госпітальєри» базуються в Павлограді в приміщенні колишнього інтернату, де відпочивають бійці та проходять учбові збори, навчання для парамедиків-добровольців.  

У березні 2019 року волонтер із потужною промовою виступила в стінах НАТО, де говорила про труднощі повернення з війни, депресії і самогубства ветеранів та добровольців в Україні.

Тепер вона йде до Верховної Ради України, щоб представляти інтереси добровольців, сімей загиблих бійців і поранених на війні з Росією. Яна Зінкевич додала, що йде у нардепи у команді «Європейської Солідарності», щоб не допустити російського реваншу та не дати забути тих, хто втратив на війні найцінніше – життя або здоров’я.

За її словами, реванш полягає не тільки у війні чи антиукраїнських законах, він може бути навіть у дискримінації - інвалідів, ветеранів, жінок.