Вы здесь

У той день він поспішав на тренування…

День 22 квітня 2019 року для 13-річного Діми Аляб’єва нічим особливо не відрізнявся від усіх попередніх  днів. Гарного настрою, окрім того, що за вікном весна, додали ще й успіхи в школі. Після уроків (Діма навчався в шостому класі школи №1 у Павлограді)  він поспішав на тренування з тайського боксу. Цим видом спорту  він займається вже понад 3 роки. А взагалі, спорт він полюбляє з самого дитинства. Раніше  відвідував секцію тхеквондо, потім займався футболом.

Проте на тренування  в той день Діма Аляб’єв так і не потрапив. А Павлоград облетіла звістка про те, що з недобудованої будівлі СБУ, з висоти 5-го поверху   впав 13-річний підліток. У вкрай важкому стані з численними переломами та забоями каретою швидкої допомоги його доправили до реанімаційного відділення  4-ї міської лікарні, далі санавіацією до обласної клінічної лікарні. Медики діагностували у постраждалого закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, розрив селезінки, забій печінки, підшлункової залози, ателектаз (деформація)  легень, закритий перелом лонної кістки справа, перелом крижової кістки зі зміщенням, закритий перелом плечової кістки зі зміщенням уламків, відкритий перелом обох кісток правої та лівої голені.

На даний час Дмитро продовжує лікування в обласній клінічній лікарні. За словами мами потерпілого Ольги Аляб’євої, його стан медики оцінюють як важкий, але стабільний.

«У дитини окрім переломів іще й нестандартний стан внутрішніх органів. Була зупинка серця. Після запуску воно уже працює не так, як  до цього. Нам постійно роблять кардіограму. В нас проблеми з печінкою, накопичується багато жовчі. Не працює сечовивідна система, тому що там все поламано. Ми пережили дві важкі операції на одній нозі, ще дві важкі операції на руці. Йому видалили селезінку в перший же день, бо була  внутрішня кровотеча. Зараз у нас дуже сильне зсідання  крові, призначили дорогі препарати для розрідження крові, бо значно більша норми кількість тромбоцитів. Лікарі сказали, що допоки організм не звикне працювати без селезінки, ці препарати потрібно буде приймати  рік, два. На одні лише уколи потрібно 6 тис. грн  в місяць. Дімі потрібні іще операції. На даний час нас, поки що, не оперують, бо він дуже слабкий. Потрібно стабілізувати спочатку роботу внутрішніх органів. Нас навіть боялись оперувати, було слабке серце, відтягували операцію»,

― розповідає Ольга Аляб’єва. Вона постійно знаходиться біля сина.

За яких обставин опинився на даху недобудови, що на перетині вулиць Степового Фронту та Центральна, Дмитро не пам’ятає. 

«Він нічого не пам’ятає. У той день в нього був гарний настрій, у школі він отримав гарні оцінки,  ішов на тренування, котрі мали розпочатись о пів на третю. Як вони опинились на цій будівлі, що сталось? Діма не може нічого згадати. Каже, що намагається, але не може. Він завжди боявся висоти,  сам не може зрозуміти, як так сталось. Як нам пояснюють лікарі, видно заблоковано пам'ять. Пізніше, з  часом, він, можливо,  згадає. Єдиний свідок ― це його друг Коля, однокласник. Він був там разом з ним. Коля розповідає мільйон версій, правду ми не можемо знайти»,

― додає мама постраждалого Дмитра.

Вона також розповіла, що син з самого дитинства боявся висоти. Про це  знали всі його однокласники, товариші по тренуванню.

Що насправді сталось 22 квітня, за яких обставин 13-річний підліток упав із вершини довгобуду, з’ясовують правоохоронці.

А лікарі, тим часом, борються за життя 13-річного Дмитра. Попереду на нього чекає ще не одна операція, лікування та тривалі курси  реабілітації. Вартість лише однієї реабілітації ― 57400 тис. грн. Для сім’ї це захмарна  сума. Дмитро старший у сім’ї, має ще дві  сестрички ― 10 та 6 років.

Всі охочі допомогти 13-річному  Дімі пройти курс лікування та скоріш одужати можуть перерахувати кошти на картку ПриватБанку: 4149 4996 5007 4709 ―  Аляб’єва  Ольга (мама Діми).

До речі

Недобудована споруда на перетині вулиць Степового Фронту та Центральна, що належить СБУ, має недобру славу.

Це далеко не єдиний випадок, коли з даху будівлі падають люди. Одні у такий спосіб вирішують звести рахунки з життям, інші  ― з власної необережності.

У листопаді 2017 року на одному з міських кладовищ поховали 17-річного студента Павлоградського коледжу НТУ «Дніпровська політехніка». Він скинувся з даху будівлі СБУ (Будинок зв’язку).

У червні минулого року з будівлі впав молодий чоловік. Компанія молодих людей вирішила розпити там спиртні напої. Один з них не втримався.

Що робити з недобудовою міська влада не знає. За словами міського голови, вони не можуть ані завершити будівництво, ані зруйнувати його чи навіть виставити  охорону, бо споруда  є власністю СБУ.