Вы здесь

У медичних закладах Павлограда ліквідують благодійні фонди?

Ніхто не може заборонити благодійність – кожна людина може добровільно  на власний розсуд жертвувати свої кошти чи майно. Ключове: благодійність – це жест доброї волі, а вимагання грошей під прикриттям «благодійних» внесків є прямим порушенням закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

У Павлограді міський  благодійний фонд «Здоров’я», як неприбуткова організація,  був створений ще в 1999 році.  З пропозицією створити такий фонд виступили   медики Павлограда в складний для країни  період. Тобто фонд існує уже 20 років. Мета створення  благодійної організації – підтримка медицини з метою якіснішого надання медичної допомоги. Проте нерідко добровільні пожертви на медицину перетворилися на добровільно-примусові. Тому відношення до такого фонду в мешканців міста, здебільшого, негативне.

На думку міського голови Павлограда Анатолія Вершини,  благодійних фондів в медичних закладах не повинно бути.

«Ніяких благодійних фондів  в лікарнях не повинно бути. Питання про це виникало   ще у 2016 році.  Я тоді запитав головних лікарів, скільки ви отримуєте  благодійних внесків?  Мені відповіли, що приблизно мільйон. Кажу, ну давайте ми вам додамо з міського бюджету  мільйон.  Вони не захотіли. Ми всі прекрасно розуміємо ситуацію з цим благодійним фондом. Я не прихильник того, щоб були якісь благодійні фонди в лікарні»,

– сказав міський голова.

За його словами, ліквідувати медичний  благодійний фонд раніше не мали можливості, бо медичні заклади підпорядковувались області. Тепер – це комунальна власність міста, тому мають повне право наводити там лад.

«Лікарні в нашому підпорядкуванні, тому зараз ми розпочнемо наводити там порядок. Як тільки ми зараз  ухвалимо відповідні юридичні  рішення, ми  ці фонди просто ліквідуємо»,

– додав міський голова.

Медики ж запевняють, що без благодійних внесків якість медичних послуг була б значно гіршою.

Необхідність існування такого фонду лікарі мотивують тим, що  державних коштів та коштів міського бюджету катастрофічно не вистачає  ні на ремонти, ні на ліки та обладнання.

За словами в.о. міністра охорони  здоров’я Уляни Супрун, благодійні організації при медичних закладах це законно. Проте незаконно примусово вимагати їх від людей.

Що робити, якщо вас змушують стати благодійником медичного закладу

Якщо у вас вимагають здати благодійний внесок у медзакладі, зверніться зі скаргою до:

• головного лікаря;

• органу управління закладом – департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області;

• правоохоронних органів.