Вы здесь

Для переселенців, що мешкають в модульному містечку виділять дотацію з обласного бюджету

Мешканцям модульного містечка в Павлограді (переселенцям з Донбасу) пообіцяли виділити дотацію з обласного бюджету на суму 1 мільйон гривень - на погашення існуючих боргів та оплату комунальних послуг. Про це заявив міський голова Анатолій Вершина під час своєї зустрічі з громадськістю.

Нагадаємо, на початку тижня мешканці транзитного містечка виходили на акцію протесту – перекривали рух автомобілів на трасі по вул. Дніпровській в районі міськлікарні № 4 – через те, що їм відключили електропостачання.

На сьогодні в модульному містечку мешкає 240 чоловік, а борг за електроенергію складає близько 430 тисяч гривень. Три роки мешканці модульного містечка платили за комуналку по 300 гривень (влітку) та по 550 гривень (в опалювальний сезон) з однієї особи, все інше компенсували за рахунок місцевого бюджету. А з 1 січня 2019 року, згідно рішення депутатів міської ради, тариф піднявся до 1450 гривень на одну особу, окрім дітей до 3 років.

«Ми такі ж самі мешканці Павлограда, тому маємо право голосу. У нас з’явилися великі борги з січня поточного року, коли підняли тарифи до 1450 грн з людини (від 3-річного віку). Ця сум для нас не підйомна. Нам ще три місяці тому обіцяли встановити лічильники «день-ніч», але ми їх не бачимо. У нас в містечку в основному живуть пенсіонери (157 чоловік), 17 інвалідів, 2 багатодітні сім’ї, 17 матерів-одиначок з дітьми. А працюючі складають лише 10 відсотків. Де нам узяти такі суми? Ми вимагаємо справедливості!, - каже представник ініціативної групи переселенців Ніна Огільчак. – Більше того, ми віддаємо гроші за комуналку адміністраторам містечка (представникам «Павлограджитлосервіс»), а квитанції від них не отримуємо. І куди йдуть наші гроші – невідомо».

З 2015 року до початку 2019 року на компенсацію оплати за житлово-комунальні послуги в модульному містечку з міського бюджету було виділено близько 6,5 мільйонів гривень.

«Сьогодні в Павлограді проживає близько 3700 переселенців. З них лише 240 – в транзитному містечку. Всі ж інші винаймають квартири, будинки і сплачують за їх оренду та комуналку самостійно. А у вас лише дві послуги – водо- та електрозабезпечення. Місто платило за вас три роки. Ми разом з вами зверталися і до НКРЕКП, і до Кабміну, щоб для модульного містечка встановили пільговий тариф на електроенергію. Але відповідної постанови так і не ухвалили. Тобто ви сплачуєте сьогодні за такими самими тарифами, як усі інші павлоградці. – зауважив мер. - Ми не можемо постійно виділяти компенсацію за рахунок місцевого бюджету. Це повинна робити держава. Але ми домовилися з облдержадміністрацію. Вони пообіцяли що на найближчій сесії з обласного бюджету виділять субвенцію Павлограду у сумі 1 мільйон гривень для того, щоб її дотувати на модульне містечко. Але я вважаю такий підхід неправильним. Тому що область повинна чітко сказати і нам, і вам, скільки коштує кубометр води та кВт електроенергії. А вже тоді виділяти субвенцію, при цьому щомісячно, яку вже «Павлограджитлосервіс» направлятиме на оплату за послуги постачальникам».

Водночас, мер повідомив, що протягом місяця 19 родин переселенців заїдуть у новий будинок по вул. Ливарній, 18 на селищі Ливмаш. Повністю відремонтований та реконструйований двоповерховий житловий будинок планували здати в експлуатацію ще у березні. Однак, виникла затримка з боку підрядної організації, яка займалася ремонтом, пояснили в Управлінні комунального господарства та будівництва.

Нагадаємо, цей гуртожиток буде квартирного типу – з водопроводом і каналізацією, енергозберігаючими вікнами та автономним електроопаленням кожного житлового приміщення. Фінансування будівельних робіт взяв на себе Український фонд соціальних інвестицій. Загальна вартість робіт становила більше 13,5 млн грн.