Вы здесь

Завтра в Україні стартує виборчий процес у Верховну раду

Вже завтра, 24 травня, в Україні стартує виборчий процес до Верховної Ради. У Центрвиборчкомі стверджують, що будуть повністю забезпечувати проведення парламентських виборів, а також відзначають той факт, що прав на встановлення грифа конституційності або навпаки - не мають.
 
Сьогодні, 23 травня, був оприлюднений Указ президента про розпуск Верховної Ради, тому вже завтра в Україні починається виборча кампанія кандидатів в народні депутати. 
 
При цьому в ЦВК наголошують на необхідності і важливості легітимного проведення не тільки самих виборів, а й цілого виборчого процесу.
 
Нагадаємо, що 20 травня новообраний президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради і призначив проведення дострокових виборів нардепів. Також президент мав бажання змінити виборчий процес. Зокрема, скасувати мажоритарку і знизити прохідний відсотковий бал в Раду. Але депутати, які беруть участь у позачерговому засіданні парламенту 22 травня, категорично відмовилися навіть розглядати ці законопроекти. Тому вони провалилися, а сама система виборів в Україні, які, до речі, відбудуться 21 липня, залишилася незмінною, повідомляє Информ-UA.
 
Володимир Зеленський зазначив, що однією з причин, що спровокувала розпуск парламенту, є відсутність коаліції, причому вже протягом досить тривалого періоду - з 2016 року. На даний момент, політологи і соціологи кажуть про п'ятірку партій, які точно потраплять в Раду. Серед них "Слуга народу", "БПП", "Батьківщина", Опозиційний блок. Деякі депутати, щоб не втратити свої портфелі, і отримати мандат в дев'ятому скликанні парламенту, працюють над створенням нової партії, так званої єдиної політичної сили, яку представлятимуть елітні особи кожного населеного пункту України.
 
Що стосується зміни числа депутатів в парламенті, поки відома лише інформація, яку можна порівняти з фейковий, чітких і оприлюднених заяв з цього приводу не зафіксовано.