Вы здесь

Володимир Зеленський офіційно став Президентом України та заявив про розпуск Верховної Ради

У понеділок, 20 травня, у Верховній Раді України відбулося урочисте засідання, на якому відбулася інавгурація новообраного президента України Володимира Олександровича Зеленського. Він став шостим главою держави після проголошення незалежності України в 1991 році. На церемонію інавгурації прибули високоповажні іноземні гості, зокрема президенти Грузії, Литви, Естонії, віце-президент Туреччини.

Урочисте засідання почалося з гімну України, далі Глава Центральної виборчої комісії оголосила офіційні результати виборів президента України.

Після принесення Зеленським присяги українському народу глава Конституційного Суду оголосила, що президент вступив на свою посаду, і вручила йому офіційні символи влади (знак президента, гербову печатку і булаву). Зі свого боку голова Центральної виборчої комісії вручила Зеленському посвідчення президента України. 

Після присяги в залі парламенту Володимир Зеленьский виступив із промовою:

«Дорогі українці! Після перемоги на виборах мій шестирічний син сказав: «Тату, я по телевізору бачив, кажуть, що Зеленський – президент. Виходить, що я теж президент». І тоді це прозвучало як дитячий жарт, але згодом я зрозумів, що насправді – це істина. Тому що кожен із нас – президент, не 73 %, які за мене голосували, а всі 100 % українців. Це не моя, це наша спільна перемога і це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. І не тільки я приймав присягу – кожен із нас поклав руку на Конституцію, і кожен із нас присягнув на вірність Україні…».

За словами глави держави, великими проблемами також є «шокуючі тарифи, принизливі зарплати, неіснуючі робочі місця, медицина, міфічні дороги, які ремонтуються лише в бурхливій уяві».

Першим завданням новообраний президент назвав «припинення вогню на Донбасі».

Він підкреслив, що першим кроком для звільнення українських земель має стати повернення в Україну всіх в'язнів Кремля. Своїм наступним завданням він назвав деокупацію Криму і Донбасу.

Також президент заявив, що розпускає Верховну Раду. Також він зазначив, що Верховна Рада за ці два місяці (до нових виборів) повинна звільнити глав СБУ, ГПУ та Міністерства оборони України. 

Після закінчення урочистого засідання Ради в Маріїнському палаці почалася церемонія представлення командувачів видами Збройних сил та принесення присяги військовослужбовцями верховному головнокомандувачу.

А вже об 11.05 Міністр оборони України Степан Полторак оголосив про свою відставку.