Вы здесь

Як в місті День пам’яті та примирення та День перемоги святкували (ФОТОрепортаж)

74-ій рік поспіль, схиливши голову перед мільйонами жертв найстрашнішої війни за всю історію, людство згадує пекельні дні 1939-1945 років. В цій війні взяли участь 80 % людства, загинули близько 10 мільйонів українців. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок України. Сьогодні в Павлограді живими залишилося тільки 34 учасників бойових дій Другої світової війни, а по Західному Донбасу - 54. Тож, у вівторок, 7 травня, в Павлограді біля пам’ятних знаків, меморіалів та обелісків пройшли мітинги-реквієми та церемонії покладання квітів до Дня пам’яті та примирення й до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Тож, у вівторок, 7 травня, в Павлограді біля пам’ятних знаків, меморіалів та обелісків пройшли мітинги-реквієми та церемонії покладання квітів до Дня пам’яті та примирення й до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В урочистих заходах взяли участь міський голова Павлограда Анатолій Вершина, народний депутат України Артур Мартовицький, депутати обласної та місцевої рад, керівники комунальних підприємств та служб міста, школярі.

Мітинги пам’яті проходили біля пам’ятних знаків на залізничній станції Павлоград-2, на вул. Караванченка, вул. Героїв України, біля школи № 4.

Розпочалися заходи біля братського кладовища ст. Павлоград – 2. Такі зустрічі проходять на цьому місці кожного року і мають для його учасників особливе значення. Саме тут 15 років тому за ініціативи Почесного громадянина Павлограда Миколи Пономарчука, небайдужих павлоградців та громадської організації «Діти війни» був встановлений меморіал. Під час заходу діти тримали в руках портрети загиблих павлоградських бійців ООС (АТО) та воїнів Другої світової війни.

До присутніх звернулися міський голова, народний депутат, голова Павлоградської ветеранської організації Юрій Бєлякін. Вони закликали пам’ятати про подвиг та зусилля людей, які стали на захист Батьківщини, побажали усім мирного неба над головою. Згадували присутні і про війну, яка триває в нашій країні зараз. Ветеранам, «дітям війни» школярі дарували пісні та квіти.

А священики Павлоградського Благочиння провели панахиду в пам’ять про загиблих та померлих в роки Другої світової війни.

Вже традиційно після урочистих заходів на гостей чекала смачна «солдатська каша».

Наступного дня на Алеї слави в центрі міста пройшов вже традиційний вечір-реквієм до Дня пам’яті та примирення або факельна хода, у якій взяли участь понад 1000 павлоградців - студентів, школярів, вихованців творчих колективів, військовослужбовців. А на чолі колони з факелами та квітами йшли ветерани Другої світової війни та Операції об'єднаних сил (АТО). Захід пройшов, не дивлячись на дощ. Основним символом вечору став червоний мак. На Алеї слави танцювали та співали діти й дорослі артисти. Діти під час танцю розгорнули велику українську вишиванку.

Потім присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих, а в небо випустили кулі, які світилися. А завершилася факельна хода яскравим флешмобом, у якому взяли участь десятки дітей з національними прапорами. Фіналом свята став гімн України і салют в небі.

А вже 9 травня в центрі міста пройшла урочистий парад до Дня перемоги та церемонія покладання квітів. На Алеї слави танцювали сотні вихованців творчих колективів міста, розігрували театральні сцени зустрічі військових на День перемоги 74 роки тому.

Відкрив свято військовий оркестр в/ч 3024.

Діти, учасники Операції об'єднаних сил, ветерани війни в Афганістані, пожежні, волонтери та військовослужбовці частини 3024 дарували квіти ветеранам Другої світової війни, яких на площу прийшло лише кілька чоловік.

Після урочистої частини в сквері ім. Шевченка на гостей свята очікувала традиційна «солдатська каша». Працювали точки з вуличною їжею, святкові локації, виставка музейних експонатів, присвячена Другій світовій війні, на якій можна було побачити й унікальні речі військових, каски, гільзи або зброю.