Вы здесь

Тепломережі Павлограда потребують модернізації

Система теплозабезпечення Павлограда потребує суттєвого покращення.  Технічне оснащення КП «Палоградтеплоенерго» застаріло морально та фізично, воно є неефективним та неекономним. Підтримка  обладнання в працездатному стані потребує значних коштів. Щороку все більше мешканців міста відмовляються від послуг централізованого теплопостачання та переходять на автономне, бо воно якісніше, економніше. Уже традиційно  опалювальний сезон  розпочинається тривожним повідомленням: «Подача тепла на межі зриву!».

Про те, що зміниться  в системі теплозабезпечення міста в наступному опалювальному сезоні, про проблеми та перспективи розповів міський голова Анатолій Вершина.

В минулому році  ми дуже важко входили в опалювальний сезон. Цьогоріч хотілось би розпочати цю роботу завчасно. Тому з 1 квітня, відразу по завершенню теплопостачання,  ми почали підготовку до опалювального сезону 2019-2020 років.  Якщо  в минулому році на 1 жовтня ми  навіть не знали скільки нам необхідно коштів, аби отримати номінацію газу на місто, то на сьогоднішні ми чітко розуміємо, що для того, щоб отримати номінацію на опалювальний сезон  нам необхідно 67 млн грн. Така сума уже зафіксована. З цих коштів  будуть ще вирахувані пільги та субсидії.

Послугами централізованого теплопостачання користуються  близько 60% будинків житлового фонду та промислового сектору.  Обладнання  КП «Павлоградтеплоенерго» введено в експлуатацію  з 1976 по 2001 рік. На сьогодні  воно морально застаріло, не відповідає  сучасним вимогам та потребує  модернізації. Однак, виходячи з досвіду інших країн, модернізація повинна розпочатись від будинків  за схемою:  будинок-тепломережа-котельня. В результаті, після проведеної  модернізації, економія ресурсів складе до 60%.

У 2019 році планується проведення заходів, спрямованих на зменшення споживання електроенергії, заміну газових пальників на сучасні. Тобто нам потрібно провести за цей період багато роботи.

Перешкодою на шляху до зазначеного  поліпшення та економії — є брак коштів, які є наслідком низької платіжної дисципліни населення.

Заборгованість населення станом на теперішній час складає 170 млн грн. В основному борги  має те населення, як спроможне сплачувати. Пенсіонери, у яких мінімальний дохід, вчасно сплачують за опалення. Якби ті кошти, що ми витрачаємо для сплати боргів населення  вкладати в модернізацію  та розвиток централізованого  теплозабезпечення, то це було б набагато вигідніше  й ефективніше для всіх. На жаль, ця заборгованість  тягне вниз.