Вы здесь

В Павлограді мешкає майже 25 тисяч жінок дітородного віку

Кожної весни в нашій країні медиками проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я задля привернення уваги українців до питань збереження власної репродуктивної системи, підготовки до вагітності та народження бажаних і здорових дітей. Цьогоріч він провводився З 14 по 21 квітня.

Так, на сьогодні в нашому місті мешкає 58129 тисяч жінок (що складає 55,3 % від наявного населення Павлограда). З них 24348 жінок фертильного віку – здатних вагітніти та народжувати дітей. В демографії фертильним вважається вік від 15 до 49 років.

Про це розповіла під час прес-конференції регіональний координатор з питань материнства та дитинства Олена Крайнік.

«Серед жінок фертильного віку є ті, хто потребує певного методу контрацепції, а саме: жінки з екстрагенітальною патологією (ЕГП - той випадок, коли настання вагітності може погано позначитись на стані здоров’я), з малозабезпечених та багатодітних сімей, ВІЛ-інфіковані. На сьогодні на обліку Центру первинної медіко-санітарної допомоги перебуває 144 жінки з ЕГП, 182 – малозабезпечених, 101 – багатодітні і 326 – ВІЛ-інфіковані»,

- каже Олена Вікторівна.

Медикам ЦПМСД вдалося досягти гарних результатів в роботі саме з цією категорією жінок.

Так, вже 45 жінок з ЕГП використовують внутрішньоматкові, ін’єкційні, бар’єрні та оральні контрацептиви, з малозабезпечених родин – 163 жінки, з багатодітних сімей – 101.

«Наш Центр завжди отримує достатню кількість контрацептивів. Наприклад, в минулому році ми отримали 186 упаковок оральних контрацептивів, розрахованих на три менструальні цикли. Їх ми передали СПІД-центру для ВІЛ-інфікованих жінок, яким треба приділяти особливу увагу, - додає лікарка. – Водночас ми не маємо права позбавити таких жінок права народжувати дітей. Тим більше, що при сучасних методах підтримувальної високоактивної антиретровірусної терапії жінка може народити повністю здорову та ВІЛ-неінфіковану дитину».

За її словами останнім часом жінки Павлоградщини віддають перевагу оральним контрацептивам (група гормональних контрацептивів, що містять дози гормонів, пігулки). І цей спосіб є не тільки ефективним методом контрацепції, а й профілактики та лікування різноманітних жіночих захворювань, в тому числі і раку яєчників.

Також медики зазначають, що кілька останніх років до них все частіше павлоградські родини стали звертатися з приводу планування сім’ї та контрацепції.