Вы здесь

Бал «Мужність та грація»: павлоградські учасники АТО та волонтери танцювали вальс

 

Вперше в Павлограді у суботу, 13 квітня, відбувся весняний благодійний бал «Мужність та грація» або «Бузковий бал» для бійців АТО, їхніх сімей та волонтерів. Цей бал в Павлограді був ініційований Центром допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській облдержадміністрації. А Павлоградський центр надання допомоги учасникам АТО при Центрі соціальної служби у справах дітей, сім’ї, молоді, Павлоградська міська рада та громадські організації з радістю відгукнулися на цю пропозицію.

Подібний весняний бал в Дніпрі пройшов уже два рази, а різдвяний бал – три рази. Ця подія стала для обласного центру вже традиційною.

«Танцетерапія – це реально відомий спосіб реабілітації, терапії для учасників АТО, і я думаю, якщо цей рух триває, значить, це справді корисно і потрібно, – каже координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка. – Весняні та різдвяні бали вже давно стали для атовців та волонтерів традицією. І репетиції, і сама участь у балу сприяє їхній швидкій адаптації до мирного життя. А ще – це прекрасна можливість для атовців та волонтерів провести чудово час разом з рідними людьми та побратимами. Вперше ми вирішили провести бал не в обласному центрі, а іншому місті. Так до танцювального руху зможуть долучитися більше АТОвців та волонтерів з районів. Маємо вже пропозиції від Кривого Рогу, Тернівки і щодо репетицій, і щодо проведення свят. Тож плануємо мандрувати з танцювальним колективом і надалі».

Бал проходив у міському культурно-дозвільницькому центрі. У холі гостей свята зустрічала фотовиставка «Заради них» (на світлинах – АТОвці із рідними та волонтери, серед них – і учасники балів) та військовий оркестр. Павлоградців частували шампанським та цукерками.

Під час благодійного балу організатори збирали кошти для допомоги важко пораненому павлоградцю Олексію Одинаку, який зараз проходить лікування в лікарні ім. Мечникова у Дніпрі.

Під час основної програми балу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у війні на Донбасі. На сцені з сольними та груповими програмами виступали хореографічні колективи та вокалісти, зо два десятки пар військових та волонтерів (постійних учасників) з Дніпра разом з їхнім тренером Ганною Петровою. Танцювали сальсу, вальс, танго і фокстрот.

А родзинкою вечора став танцювальний номер від трьох павлоградских пар - учасників бойових дій і волонтерів. На головній сцені вони танцювали вальс.

«Три роки лише спостерігали за балами, які влаштовувала Дніпропетровська ОДА. Дуже кортіло також долучитися до них. Цьогоріч нам запропонували взяти участь у балу. Так сталося, що наш земляк, важко поранений Олексій Одинок, наразі бореться за життя в лікарні ім. Мечникова. Тож для нас за честь станцювати на знак його якнайскорішого одужання. Вивчали та репетирували наш танцювальний номер протягом 10 занять разом із чудовим тренером ТСК «Алегро» Надією Арутюновою. І сьогодні ми добре налаштувалися, прийшли з гарним настроєм. Хоч дуже хвилювалися, відчували внутрішнє тремтіння, але – станцювали. Нам дуже сподобалося. Відчуття супер! Якщо запросять танцювати в Дніпрі - поїдемо»,

- поділилася своїми враженнями від виступу павлоградська волонтерка Єлизавета Ляшенко.

«Ми ледве не з самого початку на цих балах. І сьогодні беремо участь в усіх танцях, – розповіла учасниця, волонтерка із Дніпра Яна Кузьменко. – Для хлопців дуже важливо відпочивати, розслаблятися, відволікатися від тяжких спогадів. Танці – це і підтримка, і релакс, і просто відпочинок».

У залі грав ще один військовий оркестр – оперативного командування «Схід».

Після основного концерту тренери провели для всіх бажаючих глядачів майстер-класи з танго та латиноамериканських танців.