Вы здесь

В Павлограді відзначили Міжнародний день ромів (ФОТО)

В понеділок, 8 квітня, в Міжнародний День циган, жителі нашого міста у черговий раз мали можливість доторкнутися до самобутньої культури, звичаїв та традицій цього народу. Міжнародний день циган, який відзначається щорічно представниками цієї нації по всьому світу, був заснований на першому Всесвітньому циганському конгресі, що відбувся в Лондоні 8 квітня 1971 року й зібрав представників з 30 країн. В результаті були прийняті національні символи: прапор і гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією.

У нашому місті проживає близько двох тисяч представників ромської національності. А у 2012 році була створена громадська організація ромів «Амаро Кхер», яка має за мету популяризацію ромської культури, соціальну підтримку циганських сімей, сприяння тому, щоб представники цієї національності активно брали участь у міському житті і були повноправними членами суспільства. Саме у 2012 році завдяки ініціативі організації в Павлограді вперше відзначили День ромів на офіційному рівні. До речі, цьогоріч «Амаро Кхер» відзначає своє 7-річчя.

У святковому заході взяли участь творчі колективи міста, а свій концерт глядачам подарував ансамбль ромської пісні «Чергеня». З піснями та танцями виступили юні учасниці танцювально-вокального колективу ромів «Бахтале» (ГО «Амаро Кхер») Княгиня та Принцеса, ансамбль «Чергеня», бард Сергій Урсуляк, тріо «Фаетон» та інші.

На фасаді Міського культурно-дозвільницького центру лунали ромські  та українські пісні, працювали фотозона «Ромський табір» (з циганським шатром, самоваром, люльками та коврами), локації «Ромський куліш», «Національна спадщина», ромське караоке, фотовиставка про відомих ромів у світовій культурі. Бажаючі могли поворожити з циганським магом – учасницею відомої «Битві екстрасенсів» Оксаною Салаватовою, спробувати себе у техніці володіння батогом та скуштувати страви ромської кухні, зокрема смачного ромського чаю та запашного плову.

Ведучі свята — Ірина Івженко, Руслан Оглу — розповідали про традиції ромського народу, його значення у культурі.

А голова громадської організації ромів «Амаро Кхер» Кертулай Огли привітав усіх ромів та гостей зі святом.

До речі, напередодні, 5 квітня представники ромської громади влаштували толоку поблизу місця для майбутнього пам’ятника жертвам ромського Холокосту під час Другої світової війни в мікрорайоні Бельбес.