Вы здесь

Тернівка виступила проти наркотиків та їхньої реклами (ФОТО)

В четвер, 14 березня, в Тернівці пройшла масштабна соціальна загальноміська акція проти наркотиків та їхньої реклами. В цей день на площі ім. Тараса Шевченка зібралися кілька сотень тернівчан – представники інших громадських та спортивних організацій міста, «Національного корпусу» та «Національних дружин», Військово-патріотичного клубу «Сокіл», учні шкіл міста та інші.

Ініціатором акції стали місцева громадська організація «Спортивна нація – сила держави» та окружна партійна організація ВО «Батьківщина» 36 округу Західного Донбасу.

Останнім часом місто просто заполонила реклама наркотиків – посилання на соціальні мережі та профілі їхніх користувачів, у яких можна з легкістю придбати дешеві синтетичні наркотики (солі, спайси, мікси та інші). Це може без проблем зробити навіть підліток. А спіймати розповсюджувачів цих наркотиків, розкрити їхній профіль під силу хіба що кіберполіції. Рекламу з посиланнями на профілі наркодільців пишуть фарбами майже на кожній будівлі, яка знаходиться у людному місті – будь то школи чи житловий будинок, чи паркани, чи, навіть, Будинок культури.

«Не може купка якихось наркоманів та наркоторговців тримати у страху усю Тернівку. Ця чума (наркотики) шкодить не лише дорослим, а й нашим дітям, вбиває їх, занапащає їхнє життя та майбутнє. А усе місто просто рясніє від написах на стінах з рекламою наркотиків. Вона скрізь. Тому наша громадська організація почала жорстку боротьбу з наркотиками та наркорекламою. Ми вже провели ряд заходів з цього приводу. Зокрема завідуючий наркодиспансером розповідав дітям в школах про шкоду наркотиків та наслідки їхнього вживання. Ми провели кілька спортивних заходів, направлених на популяризацію здорового способу життя. А сьогодні ми вирішили закупити балони з фарбою та за допомогою небайдужих тернівчан одним махом зафарбувати усю наркорекламу по місту. Цим ми хочемо створити суспільний резонанс, щоб усе місто об’єдналося в єдиний кулак і побороло наркоманію. Бо громада міста обирає спорт, здоров’я та силу!»,

- каже керівник ГО «Спортивна нація – сила держави» Олександр Цурпіков.

Підтримати акцію проти наркотиків та за здоровий образ життя приїхали і павлоградці, зокрема Президент федерації баскетболу Павлограда, чемпіон з баскетболу України та Болгарії, лідер окружної партійної організації ВО «Батьківщина» 36 округу Західного Донбасу Олексій Борисенко.

«Я тут сьогодні ні як політик. Я сам уродженець Тернівки. Саме тут я починав займатися спортом та чогось досягати. Тому мені зовсім небайдуже, що сьогодні відбувається у цьому місті. Я хочу, як ви, щоб тут росли здорові діти, щоб молодь фізично розвивалася і вели здоровий спосіб життя»,

- додає Олексій Борисенко.

Приємно, що організаторів та саму акцію підтримує і Тернівське відділення поліції Павлоградського ВП НП України. В цей день правоохоронці не лише слідкували за порядком на заході, а й привезли усім учасникам акції смачні солодкі подарунки.

Тож, усі учасники акції поділилися на 12 груп, кожна з яких повинна була зафарбувати рекламу наркотиків на будівлях одного сектору міста. Деякі активісти навіть креативили, малюючи поверх напису з рекламою жовто-блакитний прапор України. За підсумками акції борці з наркотиками зафарбували більше сотні горе-написів.

Організатори акції кажуть, що на цьому вони зупинятися не збираються, мовляв боротьба з наркотиками в Тернівці продовжується.

Однак і в Павлограді ситуація з наркотиками та їхньою рекламою не краща. Так, за даними відділення № 3 КП «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОЗ» за 2018 рік відзначається зростання захворюваності на наркоманію. В поліклініці на кінець звітного періоду на диспансерному обліку перебувало 344 хворих на наркоманію. Для порівняння у 2017 році їх було 316 чоловік. В стаціонарі в 2018 році було проліковано 164 хворих на наркоманію, в 2017 році – 143. Тобто проблеми наркології не стали менш актуальними. Лікар-нарколог Микола Назаров каже, що через збільшення захворюваності на наркоманію, кількості наркозалежних, які звернулися в стаціонар, важко прогнозувати покращення стану здоров’я населення Павлограда. За словами лікаря, збільшується також і кількість тих, хто перебуває на замісній підтримувальній терапії.

Замісна підтримувальна терапія — це вид лікування опіоїдної залежності, при якій використовують речовини, які мають подібну до героїну та морфіну дію на головний мозок людини.

У Павлограді програма по замісній підтримувальній терапії розпочалась у 2007 році. Одним із її ініціаторів був лікар-нарколог Микола Назаров. За його словами, тоді до програми були включені люди, котрі окрім наркотичної залежності мали ще і ВІЛ-СНІД, туберкульоз, гепатит С. На сьогодні замісною терапією у Павлограді користуються 160 чоловік. Микола Назаров вважає, що така програма є корисною для наркозалежних, бо дозволяє їм вести звичний спосіб життя, не думаючи про те, де дістати чергову дозу наркотику.Він також додав, що препарати замісної терапії є токсичними, водночас вони менш шкідливі, аніж наркотичні речовини.

Що ж стосується наркореклами в Павлограді, то з нею вже два роки борються представники ГФ «Національні Дружини». Вони виходять на рейди приблизно два рази на місяць. Про це кореспондентові розповів десятник ГФ «Національні Дружини» Юрій Малімонов.

«За один такий вихід ми замальовуємо 50-60 написів. За останній рейд ми взагалі зафарбували аж 150 написів. Вони ростуть як гриби після дощу. За два роки ми зафарбували, за грубими підрахунками, близько 2500 написів. Але це не саме страшне. Якщо раніше рекламували лише легкі синтетичні наркотики - мікси, солі та спайси, то зараз наркодільці рекламують безкарно важкі наркотики – фен, кокс та амфітаміни. Написи з’являються в основному біля учбових закладів та на прохідниках в людних місцях. Бо основний контингент покупців – це підлітки та студенти, - розповідає Юрій. – До речі, у кінці 2018 року нам на зустріч в плані боротьби з наркорекламою пішла міська влада. Ми співпрацюємо з КП «Затишне місто», які надають нам балони з фарбою, закуплені за рахунок міського бюджету. Людей, нажаль, вони нам не дають, бо бояться. Чесно кажучи ця справа небезпечна. В минулому році я сам постраждав від цього, мене побили, я попав в лікарню, проходив довгу реабілітацію після отриманих травм. Але все одно не закинув цю справу, продовжую виходити на рейди. До речі, зараз в Павлограді є з десяток «бариг», які продають наркотики та розповсюджують їхню рекламу. Всі про них знають, і ніхто нічого з цим не робить. А нещодавно з’явився новий вид реклами – це стікери, наліпки, які розклеюють в учбових закладах, в громадському транспорті. Іноді людина, яка побачила такий стікер, може, навіть, не здогадатися, що це скрита реклама наркотиків. Це жахливо».

Відомо, що люди, які продають наркотики, абсолютно байдужі до того, що на них буквально показують пальцями, що мимоволі виникає питання - а може це все вже дозволено? А може бути, поки ми спали вийшов якийсь закон про те, що кожен добропорядний громадянин і собі може такі «закладки» наркотиків робити?

Крім того, закладки ці зловмисники роблять, абсолютно наплювавши на те, що вони можуть це робити на очах у дітей, які в свою чергу «вчаться» у дорослих дядь осягати ази такого ось дорослого життя.

Стоїть перед вами хлопець. В окулярах, чистий і охайно одягнений на вигляд. Не особливо юний. Поруч його «колега». Ніколи б ви не впізналии в них посібників наркотрафіку. Кого завжди хочеться представити в ролі такої, м'яко кажучі, нехорошої людини? Якого-небудь кудлатого, п'яного і мерзенного асоціального типу. Але ні. «Закладники» мають цілком пристойний вигляд, щоб загубитися в масі городян. Ні, самі вони не вживають, вони просто «закладники». Саме вони розкладають наркотики, фотографують місце, відправляють «головному», а той вже - клієнтам, які готові перерити всі клумби. Все спілкування відбувається в мессенджерах та соціальних мережах. Ви не знаєте, як виглядає «закладник» чи «головний». Їх ніхто ніколи не бачив.

І користуються послугами наркодільців в основному підлітки. Тому ми щиро радимо всім батькам бути дбайливими і уважними зі своїми дітьми, щоб уникнути можливих катастроф.