Вы здесь

В березні павлоградці отримають монетизовану субсідію готівкою

Хто і як отримуватиме монетизовані субсидії в Павлограді

Вже у березні павлоградці отримуватимуть призначену їм субсидію на банківську карту або готівкою безпосередньо у банку. З 1 лютого в Україні стартувала програма монетизації субсидій – виплати житлових субсидій у грошовій формі. Тепер субсидія стає адресною соціальною виплатою.

«Згідно Постанови № 62 Кабміну з 1 лютого Управління соцзахисту вже не є розпорядником бюджетних коштів. Раніше ми перераховували субсидії на рахунки комунальних підприємств та організацій, які надають житлові послуги. Ці субсидії і зменшували розмір платежу за компослуги абоненту. Тепер процес надання субсидії кардинально змінений. Кожен абонент отримуватиме субсидію до кінця опалювального сезону у грошовій готівковій формі»,

- каже заступник начальника Управління соціального захисту населення Павлоградської міськради Наталя Куліш.

Але слід розрізняти два таких поняття, як монетизація та видача субсидій у грошовій готівковій формі. Вони розрізняються шляхом надходження субсидії до кінцевого споживача.

Грошова готівкова форма виплати субсідії

Наразі в Павлограді 13700 родин користуються субсидією – з початку до кінця опалювального сезону (с 1 жовтня 2018 р. до 30 квітня 2019 року). Всі вони отримають свою субсидію за три місяці (лютий, березень та квітень) у грошовій формі.

Якщо Ви пенсіонер і Вам призначена субсидія – тоді з березня субсидію у грошовій готівковій формі на оплату житлово-комунальних послуг Вам виплачуватиме Пенсійний фонд України. Павлоградці, які отримуватимуть щомісячно (до травня включно) суму нарахованої за минулий календарний місяць субсидії в день отримання пенсії (з 4 по 25 число місяця). Цю суму перерахують на банківську пенсійну карту, або її принесе листоноша разом із пенсією (якщо ви отримуєте субсидію через поштове відділення), або її можна отримати готівкою безпосередньо в поштовому відділенні в день видачі пенсії. Ніяких документів чи заяв до Управління соцзахисту, банку чи «Укрпошти» подавати не треба. Єдина відмінність для пенсіонерів, які обслуговуються в «Укрпошті» (в області таких 25 тисяч), - відтепер замість однієї відомості їм необхідно буде розписуватися у двох: за пенсію і за субсидію. Клієнтам, які отримуватимуть субсидії через «Укрпошту», можна оплатити «комуналку» оперативно – одразу у відділенні зв’язку або через листоношу.

Всі інші отримувачі субсидії, які не є пенсіонерами, працюючі мешканці зможуть отримувати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні «Ощадбанку» грошовим переказом через платіжну систему «Швидка копійка». Для отримання готівкової субсидії необхідно звернутися до відділення «Ощадбанку» зі своїм паспортом та ідентифікаційним кодом.

Водночас щомісячно  (три місяці) субсідіантам Укрпошта надсилатиме сповіщення про розмір призначеної субсидії з роз’ясненнями, як і де її можна отримати готівкою.

«Ці кошти, які кожен отримає, він повинен витратити на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо ж субсідіант витратить ці кошти не за призначенням, і у нього утвориться борг за комунальні послуги більше, аніж за місяць, та більше, аніж 340 гривень (20 неоподатковуваних мінімумів), то йому відмовлять у оформленні субсидії на новий період (літній та зимовий). Зекономлені кошти після оплати комунальних послуг субсідіанти зможуть витратити на свій розсуд. Про це заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко»,

- каже заступник начальника Павлоградського Управління соцзахисту.

Монетизація субсидій в безготівковій формі

Також з 1 січня діє програма монетизації субсидії – це другий етап виплати субсидії. Вона стосується тільки тих абонентів, які звернулися задля першого оформлення чи переоформлення субсидії з 1 січня 2019 року. Таких субсідіантів в Павлограді наразі лише 180 чоловік.

Ця програма передбачає те, що Міністерство соціальної політики передає інформацію про субсідіантів в «Ощадбанк», що заводить на кожного обліковий запис одержувача субсидій, на який держава перечислює грошові кошти. А вже банк розподіляє ці кошти за призначенням комунальним підприємствам на оплату житлових послуг за пріоритетністю: спочатку за тепло, потім за газ, електроенергію, воду, квартплату та інші послуги.

Кожного місяця такого субсідіанта сповістять шляхом СМС-повідомлення на телефон про суму субсидії, про те, що гроші вже надійшли на його особовий рахунок сплати за комунальні послуги, і скільки ще необхідно доплатити.

А вже з травня почнеться загальний процес монетизації абсолютно для усіх субсідіантів.