Вы здесь

У Павлограді невідомі збирали підписи та особисті дані виборців

Протягом вихідних, 16 та 17, лютого у поліції було зареєстровано 14 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства на території нашої області. Більше всього таких порушень було зареєстровано на території трьох міст, зокрема в Павлограді. Про це повідомляє відділ комунікації Головного управління Національної поліції Дніпропетровської області.

З початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло 154 таких звернень громадян, за кожним з яких було проведено перевірку. На сьогодні складено 27 протоколів про адміністративні правопорушення та відкрито 4 кримінальні провадження.

Найчастіше протягом вихідних громадяни повідомляли про встановлення агітаційних наметів та збору підписів та анкетних даних громадян невідомими особами у підтримку різних кандидатів на посаду Президента України у містах Кривий ріг, Дніпро та Павлоград.

Так, станом на 18 лютого працівниками Павлоградським відділу поліції було зареєстровано 8 повідомлень (спочатку передвиборчої кампанії) та складений 1 протокол про відповідні порушення, повідомила прес-служба Павлоградського ВП.

Поліція нагадує, що за порушення передвиборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, стаття 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення за виготовлення або замовлення виготовлення, розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно передбачає накладення штрафу на громадян у розмірі до 510 гривень і на посадових осіб - до 1190 грн.

А стаття 160 Кримінального кодексу України за підкуп виборця карає порушників штрафом до 5100 грн або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі до 4 років, або позбавленням волі на строк до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.