Вы здесь

Деякі депутати проти вивішування червоно-чорного прапору в Павлограді

На черговій сесії Павлоградської міської ради у вівторок, 12 лютого, депутати знову обговорили питання щодо вивішування червоно-чорного прапору поруч із державним стягом на центральний флагшток на Алеї слави біля міськвиконкому на День українського добровольця (14 березня), на День захисника України (14 жовтня), а також День пам'яті Героїв Крут (29 січня).

Нагадаємо, з такою пропозицією виступила депутат міськради Ганна Третяк під час спільного засідання депутатських комісій.

«Саме ці кольори прапори використовувати українці під час визвольної боротьби в минулому столітті. За увесь час боротьби українського народу саме добровольці використали жовто-блакитний прапор як символ української держави, і червоно-чорний, як символ боротьби. Я прошу вас наважитися на цей крок та підтримати нашу пропозицію. Таким чином показати, що Схід та Захід об'єднуються разом в боротьбі за Україну, нашу волю і свободу»,

- казала депутат.

Однак така пропозиція викликала у депутатів досить жваву дискусію, а у декотрих, навіть – обурення.

Кілька депутатів, посилаючись на думку своїх виборців, запропонували іншим проголосувати «За» таке рішення. Але знайшлися і ті, хто, також посилаючись на думку виборців на своєму підопічному окрузі, категорично виступили «проти».

«Мешканці нашого міста були проти перейменування вулиці, прибирання ідеологічних, комуністичних символів.  Це наслідки тоталітарного виховання, що було в радянські часи. Павлоградці можуть бути проти багато чого. Питання в тому, що червоно-чорний прапор – це прапор нашої перемоги»,

- каже депутат Сергій Тищенко.

Мер підкреслив, що цей проект рішення не встиг пройти необхідну процедуру та не був обговорений раніше на депутатських комісіях.

Після довгих спорів депутати вирішили відкласти розгляд цього питання на наступну сесію міської ради. А за цей час проект рішення пройде всі необхідні процедури, буде опублікований на офіційному сайті міськради, депутати на свої округах проведуть роз’яснювальну роботу серед мешканців міста.

«Якщо ми приймемо таке рішення - вивісити чорно-червоний прапор хоча б до Дня добровольця, то мені буде приємно усвідомлювати, що п'ять років війни, на якій гинули добровольці, є фактом для переконання наших виборців. Добровольці мають право на повагу. Хочеться знати думку кожного депутата і бути впевненою в тому, що кожен з вас має шанобливе ставлення до червоно-чорного прапору національної боротьби українського народу. Сподіваюся, що наші депутати зможуть переконати наших виборців в тому, що три дні на рік наші чоловіки, герої, які віддали свої життя за Україну, заслуговують на нашу повагу. І якби не вони, хто знає, де б ми з вами зараз сиділи»,

- резюмувала депутат.