Вы здесь

Павлоградці, що мають статус «боєць-доброволець АТО», отримуватимуть виплати з міського бюджету

Статус бійця-добровольця АТО/ООС встановлюється спеціальною комісією при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. У Павлограді такий статус рішенням обласної комісії присвоєно восьми бійцям. З 1 березня 2019 і до кінця року вони мають отримувати щомісячні доплати з міського бюджету: з березня по червень — 1853 грн, з липня по листопад — 1936 грн, з 1 грудня і до кінця року — 2027 грн.

Для таких виплат із міського бюджету потрібно додатково виділити 210 тис. 309 грн.

За повідомленням заступника міського голови Олени Шуліки, такий розмір виплат запропонований обласною державною адміністрацією. Остаточне рішення приймають міські громади, виходячи зі своїх можливостей. Що вирішать депутати Павлоградської міської ради стане відомо під час чергового пленарного засідання, що заплановане на березень 2019 року. Щоправда, тепер бійці-добровольці АТО отримуватимуть різні виплати в залежності від території проживання.

«Те, що надіслала нам державна адміністрація, має рекомендаційний характер. Рішення про виділення коштів добровольцям ухваляють міські громади. Я вважаю, що це ті люди, які заслуговують на нашу увагу до них, вони повинні отримувати доплати, тим більше що 210 тис. грн додатково на рік — це небагато. Проте було б справедливіше, аби ці кошти виділяла держава у вигляді субвенцій міським бюджетам. Тоді було б всім порівну, бо ми можемо дозволити собі виділити, скажімо, 1 тис. грн, а Богданівська громада, наприклад, виділить по 3 тис. грн, бо у них більше грошей. А наші добровольці скажуть, а чому так. Бо різні можливості. І це буде несправедливо», – зауважив міський голова Анатолій Вершина.

Чимало запитань було також і щодо персонального складу кандидатур, що увійшли до списку бійців-добровольців АТО. Присутні в залі учасники добровольчих формувань, що брали участь у воєнних діях на сході країни, кажуть, що декотрі прізвища зі списку, на їхню думку, не відповідають критеріям бійця-добровольця.

«Скажу від себе особисто: я також доброволець, починаючи з блокпоста у 2014 році, потім перебував у «гарячих» точках. Але, мова про те, що декотрі люди з того списку, м’яко кажучи, не відповідають критеріям добровольця. Я розумію, що вони постарались і десь там в обладміністрації отримали це посвідчення, сфотографувались з автоматом. Є люди дійсно достойні. Я зараз можу назвати десяток людей в Павлограді, які є добровольцями і які реально воювали. І всі про це знають, але вони не мають цього статусу, бо вони йшли, щоб захищати Батьківщину, а не для того, щоб отримувати папірці, потім бігати махати ними та отримувати якісь там пільги. І якщо вже надавати цю матеріальну допомогу, то отримати її повинні справжні добровольці. У нас є люди, які загинули, але їхні сім’ї не отримують ніякої допомоги, бо ми не можемо нічого довести. Вони були добровольцями, загинули під Іловайськом. Я вважаю, що це має бути диференційовано, має бути правильний підхід до цього. Або голосувати по прізвищах, або нехай людина прийде і розкаже, де і як вона воювала»,

— сказав депутат міської ради Сергій Тіщенко.

Доброволець Вадим Бровенко вважає, що учасникам добровольчих формувань вимагати для себе якісь пільги — це не етично.

«Є люди, які втратили своє здоров’я чи загинули, їхнім сім’ям потрібна допомога в першу чергу. Я залишився живим, і слава Богу, а ходити по адміністраціях і вимагати собі якісь пільги – вважаю, що це не потрібно. Всіх цих людей зі списку я поважаю, але ж цей список можна помножити щонайменше на п’ять. Ухвалити рішення стосовно одного — буде дискримінація стосовно інших. Я теж доброволець, але ж мене ніхто не примушував туди йти, я пішов свідомо, то чому я зараз буду вимагати якісь пільги для себе? Це навіть неетично»,

— висловив свою точку зору доброволець Вадим Бровенко.

Міський голова зауважив, що статус бійця-добровольця встановлює обласна рада на підставі поданих відповідних документів.

«Ми не маємо таких повноважень визначати, хто був добровольцем, а хто ні. І навіть якщо ми ухвалимо таке рішення, то воно буде незаконним. Якщо є пропозиції скоригувати списки, я готовий їх разом з вами підготувати й відправити в обласну адміністрацію для того, щоб вони розглянули. Якщо вони затвердять їх і нададуть нам, тоді ми можемо їх використовувати»,

— сказав міський голова.

Врешті-решт зійшлися на тому, що депутати міської ради обговорять це питання на пленарному засіданні, запланованому на березень. А до того часу учасники АТО визначаться зі списком добровольців, котрі брали участь у бойових діях на сході країни.

«У нас місто невелике, ми один одного знаємо, хто дійсно був добровольцем, хто воював, а хто ні. Як формувався цей список? Вони брали відповідні документи, котрі підтверджують, що вони були добровольцями, їхали в область. Але ми ж знаємо, як це відбувається. Допущені неточності. Ми самі розберемося. Цей список збільшиться»,

— резюмував волонтер Анатолій Токарєв.

Однак на засіданні сесії депутати міської ради все ж таки розглянули це питання і проголосували за те, щоб 8 павлоградських бійців-добровольців отримували матеріальну допомогу.