Вы здесь

Павлоградці зможуть відзначити католицьке Різдво

У Павлограді, вперше на Соборній площі, відсвяткують Різдво 25 грудня. Свято готує Римо-католицька громада і міський відділ культури. Початок програми о 17:00.

Християнське свято Різдва Ісуса Христа павлоградці тепер зможуть відзначати не тільки за Юліанським календарем, а й за Григоріанським – як і всі жителі західних країн. Для городян в цьому році підготували культурно-дозвільницьку програму.

«День сонцестояння в четвертому столітті фіксували за Юліанським календарем, за яким жила вся Римська імперія. Цей календар постійно відстає від астрономічного часу за 128 років на 1 день. В 1582 році Папа Римський видав буллу про введення нового, більш точного календаря за яким і зараз живуть більшість віруючих людей»,

— пояснює настоятель костелу о. Іван Пішік.

Як повідомляють у відділі культури, в цей день будуть виконувати старовинні різдвяні гімни, вірші, поставлять вертеп і розкажуть про традиції святкування Різдва.

«Найголовніше, що є в католицькій церкві - богослужіння в храмі. Після служби люди йдуть по своїх домівках і там відбувається основна частина світського святкування»,

— каже отець Іван.

Настоятель костелу запросив усіх бажаючих подивитися на їх богослужіння, яке проходить 2 дні поспіль – 24 грудня о 17:00 і 25 грудня в 11:00. У костелі по вул. Робоча 29 буде звучати органна музика, благословення оплатків, встановлений вертеп і розказана історія свята.