Вы здесь

В Павлограді відкрився Духовно-історичний центр (ФОТОрепортаж)

В суботу, 22 грудня, в Павлограді в реконструйованому приміщенні по провулку Музейному, 10 відбулося офіційне відкриття та освячення Духовно-історичного центру ім. протоієрея Валентина Цешковського (був оснований в 2016 році). Відкриття Центру стало визначною культурною, духовною та історичною подією для нашого міста. І саме 22 грудня виповнився рік від дня смерті благочинного Павлоградського церковного округу Валентина Михайловича Цешковського, який і став ініціатором створення цього Центру.

«Це була його мрія. Він в цю справу, як і в інші свої починання, всю свою душу вклав»,

- зі сльозами на очах згадує дружина отця Валентина Олена Цешковська.

Освятити Духовно-історичний центр та провести пам'ятну літургію за отцем Валентином приїхав митрополит Дніпропетровській і Павлоградській Високопреосвященніший Іриней.

«В цей радісний день я хочу сердечно подякувати всім присутнім за старанність і любов, які проявились тут при будівництві та відродженні цього Центру. Це все дуже важливо. Бо сьогодні особливо відчувається нестача духовності серед дітей та молоді. Тут дітлахи будуть вивчати православ'я, отримувати духовні знання, знайомитися із життям свого міста та країни, вчитися жити в любові та за заповідями Божими. Нашому суспільству просто необхідна свого роду моральна фортеця, яка повинна складатися з любові до ближнього, любові до Батьківщини, поваги і шани старших, особливо своїх батьків, людської доброти»,

- сказав Владика Іриней.

Під час церемонії відкриття гостям продемонстрували відеоролики про те, як будувався та ремонтувався Центр, інтерв'ю отця Валентина при житті у 2017 році, а також перший дзвоник вихованців Недільної школи.

Центр був збудований при підтримці народного депутата України Артура Мартовицького (голови опікунської ради), депутата Дніпропетровської обласної ради Миколи Пономарчука, міського голови Павлограда Анатолія Вершини, генерального директора ПАО «ДТЕК «Павлоградвугілля» Сергія Вороніна, депутата Павлоградської міської ради Андрія Чернецького, членів Опікунської ради Недільних шкіл - підприємців Євгена Симоненка, Олександра Омельченко, Костянтина Шепшелея, директора Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяни Відмідь, а також духовенства Павлоградського благочиння та прихожан Спасо-Нерукотворного образу Кафедрального собору.

До речі усі вони під час церемонії відкриття були нагороджені благословенними грамотами та медалями, а голова опікунської ради Артур Мартовицький з рук Владики Іринея отримав Орден Української православної церкви Святителя Миколая Чудотворця, Онуфрія, митрополита Києвського і всієї України. Також орденом «Почаївської Пресвятої Богородиці» було нагороджено міського голову Павлоград Анатолія Вершину.

Перед усіма присутніми з привітальним словом виступив і протоієрей Павло Бурлай.

У Духовно-історичному центрі будуть проводитися заняття в Недільній школі не тільки для дітей, а й для дорослих.

«Кількість бажаючих навчатися в Недільній школі з кожним роком зростає. Зараз тут навчається вже більше 150 дітей. У новому навчальному році їх кількість зросла. А будівля самої школи невелика. Тому в Духовно-історичному центрі і був обладнаний великий багатофункціональний зал, де можна буде проводити заняття, а також найрізноманітніші заходи: дитячі свята, літературні читання, лекторії, виставки. Причому не тільки духовного, але і культурного, соціального плану. Тут будуть проходити благодійні акції для соціально-незахищених верств населення та заходи щодо відродження, розвитку та популяризації українського народного мистецтва, відкриється велика бібліотека духовної літератури, а також культурологічний центр, де мають намір проводити перегляди фільмів з подальшим їх обговоренням. До речі, всі заняття і заходи будуть проводитися абсолютно безкоштовно. Центр буде співпрацювати з музеєм, міськвідділу культури, освіти, медиками, громадськими організаціями та багатьма іншими»,

- повідомили в прес-службі Павлоградського благочиння.

Також організатори Центру планують заснувати в Павлограді молодіжний рух скаутів.

«Ми дуже хочемо залучати підлітків до добрих справ: щоб вони почали допомагати самотнім людям похилого віку, людям з обмеженими фізичними можливостями, - говорив влітку 2017 року Валентин Цешковський. - Плануємо також відкрити дитячі гуртки різного спрямування. У нашому центрі проводитимуться благодійні заходи та дитячі свята, на які ми обов'язково будемо запрошувати дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитбудинках та інтернатах".

«Сьогодні з одного боку сумний день, бо поруч із нами вже немає нашого духовного натхненника отця Валентина, який поклав початок цього проекту. З іншого боку це прекрасний день. Бо сьогодні відкривається Духовно-історичний центр, який, я думаю, і надалі буде розвиватися. Коли будуєш, робиш щось корисне на перспективу, та ще й для дітей, то на душі стає світло і радісно, ​​- підсумував Артур Мартовицький. - У Духовно-історичному центрі будуть поєднуватися духовність і історія. Для цього тут ідеальне місце, адже поруч розташовані Недільна школа і Павлоградський історико-краєзнавчий музей. Якщо наші діти будуть знати історію, цінувати своє коріння, якщо вони виростуть духовно розвиненими і морально цілісними особистостями, йтимуть із вірою по життю, то, я впевнений, нашу країну очікує мирне і щасливе майбутнє!».