Вы здесь

Освітянам та медпрацівникам Дніпропетровщини збільшать зарплатню

Підвищення заробітної плати з нарахуваннями, закінчення реконструкцій, продовження нових ремонтів та будівництв в області – такі рішення приймала бюджетна комісія на черговому засіданні Дніпропетровської обласної ради.
 
Максимально ефективне використання коштів обласного бюджету – це один із пріоритетів Дніпропетровської обласної ради. Про це неодноразово заявляв її голова Гліб Пригунов.
 
Зараз наприкінці бюджетного року профільна комісія облради вносила нові уточнення щодо напрямків фінансування на Дніпропетровщині.
 
Значна сума, а саме – 73 904 400 грн державної субвенції, поповнила обласну казну.
 
З цих грошей основна частина була спрямована на розвиток медичної галузі:
 • 6 306 200 грн - на придбання медикаментів з метою лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу; 
 • бюджетам міст, районів та об’єднаних територіальних громад виділили 59 008 600 грн (39 348 200 грн – на забезпечення оплати праці з нарахуваннями, у тому числі 9 348 200 грн - на оплату праці з нарахуваннями працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам та 12 000 000 грн - на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет);
 • відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань - 8 400 000 грн.
Також депутати обласної ради проголосували і за виділення коштів з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Зокрема, 5 000 000 грн піде на реконструкцію і модернізацію мереж зрошувальних систем на землях, які знаходяться на території Чумаківської сільської ради, 2 490 000 грн - на покращення матеріально-технічної бази, придбання основних засобів для комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, 300 000 грн - на придбання обладнання та техніки для театру ім. Т.Г.Шевченка, 60 000 грн - на покращення матеріально-технічної бази, основних засобів для КП „Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат”.
 
За рахунок місцевих бюджетів обласний поповнився на 10 100 000 грн, з яких більша частина пішла на розвиток територій - будівництво міського парку у м. Вільногірськ.
 
У сфері соцзахисту - за рахунок економії коштів 1 040 700 грн виділили для інтернатних закладів системи соціального захисту на придбання м’якого інвентарю зимового асортименту та для Дніпропетровського геріатричного пансіонату на проведення поточного ремонту покрівлі.
 
У сфері освіти за рахунок економії коштів бюджету протягом року 10 348 600 грн спрямували у тому числі на:
 • забезпечення заробітної плати з нарахуваннями вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації - 5 767 700 грн;
 • проведення капітального ремонту та придбання обладнання Дніпропетровському вищому училищу фізичної культури - 1 700 000 грн;
 • продовження капітального ремонту фасаду КЗ „Навчально-реабілітаційний центр „Горлиця” – 1 500 000 грн;
 • проведення капітального ремонту гуртожитку Дніпровської академії неперервної освіти – 700 000 грн; 
 • реконструкцію вузлів обліку газу професійно-технічних навчальних закладів – 275 700 грн;
 • придбання підручників Дніпропетровському педагогічному коледжу – 198 000 грн;
 • продовження впровадження у Магдалинівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пілотного проекту з робототехніки – 207 200 грн.
 • Також не залишились без уваги і такі важливі об’єкти як водоводи. Збільшено видатки на продовження робіт з реконструкції Аульського водоводу – 8 000 000 грн.

«Незважаючи на глобальні процеси в країні, головним завдання для місцевої влади було і залишається піклування та відповідальність за свої території. Депутати обласної ради постійно працюють на розвиток Дніпропетровщини. І, в першу чергу, це стосується ефективної стратегії бюджету! Зовсім скоро відбудеться сесія, на якій ми прийматимемо кошторис на наступний рік, тож зараз до цього відбуваються активні приготування!»,

- зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.