Вы здесь

Павлоградський суд повторно виніс вирок «гулліверівському стрілку»

Павлоградський міськрайоний суд вдруге оголосив обвинувальний вирок Олексію Юношеву за замах на вбивство Олександра Шевченка, призначивши підсудному покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

«Мотивом призначення такого покарання є вимога закону. Адже при новому розгляді справи допускається посилення покарання тільки за умови, якщо вирок було скасовано у зв'язку з необхідністю посилення покарання»,

- повідомляє прес-служба суду.

Нагадаємо, що «гулліверівський стрілок» у липні 2015 року був засуджений Павлоградським судом до 8 років позбавлення волі, зокрема суд зобов'язав підсудного виплатити потерпілій стороні загалом 92 тисячі гривень - матеріальної та моральної шкоди. Тоді провина обвинуваченого судом була повністю доведена.  Хоча сам підсудний не вважав себе винуватим і казав, що стріляв в потерпілого, бо захищався. Сторона обвинувачуваного подала на апеляцію. Однак Апеляційний суд Дніпропетровської області в 2016 році підтвердив законність вироку. Тоді родина Юношева пішла до Вищого спеціалізованого суду України.

«Вищий спеціалізований суд перед своєю ліквідацією дійшов до висновку, що цю справу треба направити на новий розгляд, бо у нього виникли сумніви, чи не порушили судді, які оголосили вирок, таємницю нарадчої кімнати? – повідомляє прес-служба Павлоградського міськрайоного суду. - На яких підставах ВССУ вирішив трактувати свої сумніви як встановлений факт - невідомо. Повторний розгляд справи у нашому міськрайонному суді знову розпочався і тривав із численними судовими засіданнями та затягуванням судового процесу, бо славнозвісний «Закон Савченко» пролонговано діє на певних осіб, в тому числі й на Юношева О.О. Цей «гуманний» закон зобов'язує суд зарахувати один день арешту за два дні позбавлення волі. Результат: суд не може вийти за межі раніше призначеного покарання (8 років) і зобов'язаний зарахувати кожен день періодів арешту підсудного за два дні позбавлення волі».

Як повідомила кореспондентові дружина потерпілого Наталя Шевченко, Олексій Юношев відсидів у СІЗО вже з урахуванням «Закону Савченко» 5 років 7 місяців і ще 15 місяців – за гратами у тюрмі. Таким чином, йому ще залишається відсидіти трішки більше року.

«Я дуже вдячна нашим суддям за те, що вони знову довели вину Юношева і винесли справедливий вирок, та перерахували періоди арешту за «Законом Савченко» правильно»,

- каже Наталя.

Однак, жінка впевнена, що сторона обвинувачуваного знову подасть на апеляцію, аби він вийшов з тюрми раніше.