Вы здесь

На гіпертонічну хворобу страждає кожен третій павлоградець

В понеділок, 29 жовтня, Україна відзначає Всесвітній день боротьби з інсультом. За статистикою кожної другої секунди у світі у когось виникає інсульт, а кожної шостої – від інсульту, на жаль, назавжди переривається одне життя. І такі невтішні цифри ще 5-6 років тому примусили нашу державу розпочати активну боротьбу з артеріальною гіпертензією, яка є головним фактором ризику виникнення інсульту.

«Якщо раніше існував такий термін, як «робочий» тиск і була знижка на вік, то зараз норми артеріального тиску чітко визначені. Верхній систолічний тиск – 140 мм.рт.ст., нижній діастолічний тиск – 90 мм.рт.ст. Все, що вище та нижче відповідно (виходить за межі) – це вже артеріальна гіпертензія, - констатує завідувачка амбулаторією ЗПСМ № 1 Галина Мацко. – Якщо гіпертонічну хворобу не лікувати, тоді уражаються судини серця, нирок, головного мозку і очного дна, що призводить до ускладнень. Зокрема підсумком артеріальної гіпертензії можуть стати: зниження зору, інсульт, інфаркт, ниркова, серцева недостатність і стенокардія. Тому важливо її вчасно виявити і почати лікувати».

На даний час в Павлограді, за даними Центру первинної медико-санітарної допомоги, поширеність гіпертонічної хвороби складає 31400 чоловік на 100 тисяч населення. А це означає, що 31 людина на 100 чоловік страждає артеріальною гіпертензією, тобто кожен третій павлоградець. Так, за 9 місяців 2018 року лікарями ЦПМСД було виявлено 886 нових випадків гіпертонічної хвороби у пацієнтів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в Павлограді поширеність хвороби складала 31 тисяча пацієнтів Центру (при загальній кількості в місті 38 тисяч), а за 9 місяців 2017 року було виявлено 1000 нових випадків гіпертензії.

Лікарка каже, що діагнози всіх цих пацієнтів виявили сімейні лікарі або терапевти, всі вони проходили або проходять стаціонарне лікування, стоять на обліку у кардіологів тощо.

«І дякуючи реформі медицини, а саме тому, що у кожного пацієнта буде свій сімейний лікар, ми нарешті зможемо досягти дійсного показника поширеності гіпертонічної хвороби»,

- додала Галина Іванівна.


Довідка «ТН-Экспресс»: Артеріальна гіпертензія - хронічне захворювання серцево-судинної системи, при якому головною діагностичною ознакою є стійке підвищення гідравлічного тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу.