Вы здесь

У Булахівці після реконструкції відкрилося історичне джерело (ФОТОрепортаж)

Наприкінці вересня в селі Булахівка Межиріцької ОТГ Павлоградського району відкрився чудовий проект під назвою «Душі криниця». Він став переможцем в конкурсі міні-грантів компанії ДТЕК «Громада своїми руками» та в рамках програми «Джерела Павлоградщини», ініційованої народним депутатом України Артура Мартовицького.

Так, завдяки ініціативній групі «Holiday-markers» (під керівництвом Наталі Масловської) в селі з’явилася оновлена криниця – сучасна зона відпочинку, спілкування та «зеленого туризму» шляхом облаштування в національному стилі території біля колодязя. Цій криниці більше 300 років, тому вона має велике історичне значення для села та пов’язує між собою пращурів і нащадків. Місцеві мешканці кажуть, що колись із цього джерела брали воду козаки – самі пили та напували своїх коней. Булахівчани свято вірять у те, що вода із цього джерела цілюща.

Привітати сільських жителів із святом відкриття криниці завітали почесні гості – народний депутат України Артур Мартовицький, депутат Дніпропетровської обласної ради Микола Пономарчук, керівництво Павлоградського району, регіональний представник ДТЕКу по соціальному партнерству Олена Коновалова, староста Булахівського старостинського округу Ірина Гузь та інші.

«В народі кажуть, закопати криницю – гріх, а відновити та очистити її – свята справа. І ми всі разом долучилися до цієї роботи, виконали свій батьківський обов’язок, згадали історію наших пращурів та рідного села. Тому для нас це велика перемога. Хочеться подякувати всім, хто нам допомагав в реалізації проекту, - каже Наталя Масловська. – До речі, нещодавно він ще і увійшов в трійку фіналістів обласного конкурсу «Ярмарок добросусідства-2018», де кожна громада хвалилася своїми досягненнями. І тепер наша криниця стане справжнім брендом нашого села».

Загальна фактична вартість реалізації проекту склала 144 тисячі гривень (54800 грн – підтримка із фонду конкурсу, 15600 – власний внесок, 73640 грн – партнерська допомога, з них 15 тисяч виділив в рамках проекту «Джерела Павлоградщини» Благодійний фонд сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу).

За всі ці кошти було проведено 17 суботників: благоустрій території, покіс трави, розрівнювання території, завіз землі, встановлення та розмальовування паркану, відра, арки, облаштування клумб, підключення освітлення, виготовлення еко-лавки, еко-гойдалки, гри «Хрестики-нулики», встановлення декоративного журавля та дерев’яного возу, укладання бруківки. Також було придбано: матеріали для будівництва паркану (листи,профільні труби, шурупи по металу), фарба для його розмалювання, дерев’яні дошки, бруски, стовпи, провід, ліхтар для освітлення, матеріали для відео спостереження (антена, монтажний комплект), бруківка, бордюри, цемент для бруківки, а для «зеленого туризму» спальні мішки, намети, каремати, казани, триноги, бадмінтон, м‘ячі, шахи, шашки, нарди. Також криниця була очищена, в колодязі замінили кільця та встановили нову будівлю. Загалом в реалізації проекту прийняли участь 37 чоловік. А найактивніші з них були нагороджені від ініціативної групи подяками та подарунками.

«Сьогодні для мене дуже щирий та відкритий день тому, що разом із проектом «Громада своїми руками» реалізується і мій проект «Джерела Павлоградщини». Це справжнє свято не тільки для усіх людей, а і для мене. Я щиро дякую всім булахівчанам, всім небайдужим мешканцям, хто долучився до цієї богоугодної справи. Це нова туристична та екологічна тропа. Вода – це життя, яке ми повернемо в кожне село та в кожну оселю в такий складний для країни час. Важливо шанувати те, що дала нам природа. Тоді у нас буде добро, мир та злагода»,

- підсумував Артур Мартовицький.

А урочисто перерізати стрічку до оновленої криниці довірили старожилу села Віктору Григоровичу Милошу, який піклувався про збереження цієї історичної пам’ятки.