Вы здесь

Половина субсидіантів Дніпропетровщини ризикують лишитись без державної допомоги

Борги отримувачів державної допомоги - субсидіантів Дніпропетровської області на послуги з газопостачання сягнули 13 млн. грн.Згідно діючої нормативної бази, наявність боргів за газ є підставою для припинення нарахування субсидій.

Загальна кількість домогосподарств Дніпропетровської області, які отримують субсидію станом на 01.09.2018 р., становить майже 79 тис., з яких 36 тис. (це близько 46%) мають заборгованість за газ. Субсидіанти-боржники  можуть залишитись без субсидії в наступному опалювальному періоді. Адже житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (згідно постанови КМУ від 21 жовтня 1995р. № 848, в редакції постанови КМУ від 27 квітня 2018р. № 329 "Положення про порядок призначення житлових субсидій").

«Споживачі, що отримують субсидію, повиннірозуміти, що державна допомога не позбавляє їхвідповідальності сплачувати за використанийенергоресурс. Щоб не втратити її, субсидіантиповинні вчасно передавати показання лічильника і платити частку, яка нарахована за газ, спожитий понад встановлену органами соцзахисту норму», - говорить директор ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» Тетяна Соболь.

Отримувачі державної допомоги повинні погасити заборгованість за газ до початку опалювального періоду, адже за новими правилами житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Тому для призначення субсидії назимовий період, необхідно розрахуватися за спожитий газ. Це можна зробити у зручний для себе спосіб без черг. Зараз до послуг споживачів природного газу Дніпропетровської області представлені платіжні системи: Portmone.com, iPay.ua, EasyPay.ua, Master Pass, Ощад 24 і Приват 24. Заплатити за газ онлайн можна безпосередньо з Особистого кабінету на сайті 104.ua.

Загальний борг побутових споживачів газу перед ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» на 1 вересня 2018 року становить майже 1,7 млрд грн.