Вы здесь

Переселенці вели діалог із підприємцями та волонтерами Павлограду

Нещодавно в Павлограді відбулася вже друга діалогова зустріч в рамках міні-проекту «Павлоград єднає». Нагадаємо, проект був ініційований Благодійним фондом «Турбота» (голова Наталя Уставицька), в склад якого входять павлоградці-переселенці зі Сходу України, при партнерській підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона» (голова Олена Кочанова), Павлоградського міського центру безоплатної вторинної правової допомоги (керівник Оксана Косоног) та Ресурсного центру ПМГО "ОСББ. Майбутнє Павлограда" (керівник Оксана Горова). «Павлоград єднає» впроваджується в рамках проекту «Підвищення спроможності груп внутрішньо перемішених осіб» Благодійним Фондом «Право на захист» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED)».

Цього разу переселенці спілкувалися з представниками бізнесу, підприємцями міста, а також із громадськими діячами та волонтерами. Під час цієї зустрічі обговорювалися важливі питання взаємодії між громадою Павлограда та ВПО (внутрішньо-переміщеними особами). 

Учасники зустрічі обговорювали питання інтеграції ВПО у місцеву громаду, аналізували ситуацію, що склалася в місті з початком збройного конфлікту, сперечалися, потім домовлялися… Цікавою частину тренінгу стала психологічна гра, де її учасники вибирали картки із характеристиками свого морального та фізичного стану, їх людських потреб та методами їх подальшої реалізації.

Розмовляли на різні теми, хтось будував плани по співпраці бізнесу та переселенців, хтось пропонував свої послуги. А наприкінці зустрічі її учасники разом із тренерами склали подальший план дій щодо вирішення нагальних проблем та питань ВПО.

На першому місці серед проблем, які постають перед ВПО, самі переселенці відзначають відсутність житла, виплат пенсій та адресної допомоги, робочих місць, порушення їх прав на користування пільгами, тощо.

Що ж до самого діалогу, то він і в цей  раз відбувся завдяки вправному тренеру, майстру діалогів, фасилітатору, соціальному аніматору Олені Скрягіній та тренеру Людмилі Ехаловій.

«Не дивлячись на спеку та величезну завантаженість по своїх бізнесових справах, учасники знайшли можливість і прийняли активну участь у діалозі. Взагалі зустріч пройшла дуже позитивно! А головним лишається те, що усі учасники мали змогу висловити свою думку, усі учасники були почуті!»,

- поділилася враженнями від зустрічі Наталя Уставицька.

«Ви всі молодці, дівчатка - і організатори, і тренери! Було дуже цікаво, а головне – дійсно, між нами відбувся позитивний, невимушений, довірливий діалог!»,

- написала у Фейсбуці волонтерка та підприємець Тетяна Найда.

Після реалізації проекту «Павлоград єднає» окрім плану дій місцевої влади щодо вирішення проблем ВПО, в місті з’явиться соціальний відеоролик, перехідні настінні календарі про життя переселенців, які успішно інтегрувалися та активно живуть у Павлограді. Ініціатори кажуть, що така продукція покаже позитивний вплив місцевої громади на переселенців, які вимушені були переїхати до нашого міста.

До речі, вже у вівторок, 11 вересня, о 15.00  в офісі БФ «Турбота» (вул. Шевченка, 63) відбудеться ще одна діалогова зустріч, на яку запрошують усіх бажаючих.