Вы здесь

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман: «ДТЕК «Павлоградвугілля» - флагман вугледобутку» (ФОТО, Видео)

Вперше вугільний регіон Західний Донбас відвідав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він приїхав до нас з робочим візитом у кінці минулого робочого тижня. У цей день до Дніпропетровщини він побував на Харківщині (на найбільшому в Україні та у Східній Європі «Лозівському ковальсько-механічному заводі», де виготовляють продукцію спецпризначення – броньовану військову техніку, а також цілий спектр машин та агрегатів для агровиробництва, лісового господарства і залізниці).

Другою зупинкою прем’єр-міністра стала Павлоградщина. Спочатку Володимир Гройсман поспілкувався із губернатором області Валентином Резніченко, головою Дніпропетровської облради Глібом Пригуновим, начальником поліції Дніпропетровської області Віталієм Глуховерєю, представниками й керівництвом Павлоградської райдержадміністрації, Вербківської територіальної громади та її мешканцями, мером Павлограда Анатолієм Вершиною. Голова Уряду визначив для себе основні проблеми та питання, яки хвилюють мешканців регіону.

«Під час свого спілкування з прем'єр міністром я розповів про проблеми нашого міста та звернувся з проханням посприяти у їх вирішенні»,

- каже міський голова Павлограда.

Після короткого спілкування голова Уряду країни відвідав шахтоуправління ім. Героїв космосу. Прем'єр-міністру показали підприємство - механічний цех, головну вентиляційну установку, ремонтний цех та інше.

Звертаючись до шахтарів, Володимир Борисович наголосив на тому, що наша країна має прагнути до енергетичної незалежності, і їх вклад в це дуже важливий. 

Він поспілкувався не лише з працівниками шахтоуправління, а і журналістами місцевих та обласних видань.

«Я дуже радий, що зміг відвідати Павлоград і таке сучасне підприємство. Бо питання енергонезалежності країни зараз дуже актуальне. І стратегія держави – звільнення від будь-якої залежності, яка може виникати за межами наших кордонів – повністю відповідає тому, що сьогодні відбувається у приватному секторі вугледобутку. І взагалі я вважаю, що і по газу, і по вугіллю, і по електроенергії ми повинні нарощувати свої можливості. І забезпечувати не тільки внутрішній ринок, а й стати країною-експортером. Сьогодні це підприємство (ред.: «ДТЕК «Павлоградвугілля») є флагманом вугледобувної галузі. Думаю, що воно є абсолютним орієнтиром для підприємств, в тому числі державних, в плані того, як потрібно інвестувати і модернізувати вугледобувну галузь, щоб вона забезпечувала енергетичну незалежність нашої держави... Видобуток енергетичного вугілля для абсолютно всіх потреб енергетичного комплексу - це наша стратегія»,

- сказав прем’єр.

Володимир Гройсман також підкреслив, що Україні потрібно нарощувати видобуток вугілля газової марки, так як країна змушена відмовитися від антрациту, що видобувається на окупованих територіях.

«Ще кілька років тому ми споживали 9 мільйонів тон антрацитного вугілля, сьогодні – вже 4,3 млн тон. Цьогоріч ми ще 4 енергоблоки переведемо на вугілля марки «Г». Завдання – більше нових лав, добуток вітчизняного вугілля для абсолютно усіх потреб енергетичного комплексу»,

- додав голова Уряду.

Після шахтоуправління Володимир Гройсман відвідав ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», де його ознайомили з технологією утилізації твердого ракетного палива та небезпечних боєприпасів.

«Приємно, що тут я бачу не тільки нові технології, але й бажання рухатися вперед. Бачу молоді обличчя і чую від працівників підприємства головне: «всім непросто, життя різне, але ми справляємося». Так воно і є»,

- поділився враженнями від побаченого прем’єр-міністр.

Також він пообіцяв допомогти у вирішенні питань, які гальмують повноцінну роботу заводу.