Вы здесь

Безкоштовне оздоровлення в санаторіях для всіх працюючих - це реально!

У 2018 році в Україні була запроваджена нова система безкоштовного оздоровлення усіх працюючих. На сьогодні з початку року вже 2154 жителя Дніпропетровщини пройшли повний курс лікування не сплативши ні копійки, цілком за державний бюджет.

У програмі беруть участь 52 санаторія всієї України. Обрати можна будь-який, за бажанням, хоч безпосередньо у Дніпропетровській області, хоч на Західній Україні. Сучасні технології оздоровлення, процедури, дієтичне харчування та комфортні умови перебування. Повний перелік санаторно-курортних закладів ви можете подивитися за посиланням.

Як саме потрапити на реабілітацію? 
По-перше, претендувати на безкоштовну санаторну реабілітацію може кожна офіційно працююча людина. 
По-друге, санаторне лікування має право призначити ваш лікар після стаціонарного лікування. 
По-третє, аби оформити поїздку, не потрібно навіть виходити з палати. У кожній лікарні від початку проекту працює співробітник Фонду соціального страхування, який одразу ж в день призначення прийде до вас, ознайомить з усіма умовами, і буквально вже наступного дня ви зможете поїхати до санаторію.

Виконання програми у Дніпропетровській області відбувається під особистим контролем голови обласної ради Гліба Пригунова: «Завдяки новій програмі на Дніпропетровщині, порівняно з минулими роками, майже вполовину більше людей змогли пройти оздоровлення в санаторіях, і це тільки за півроку.
Дуже приємно бути співорганізатором цієї програми в області. Ми разом з Фондом соцстрахування працюємо, аби кожен житель області знав про можливість отримання безкоштовної реабілітації. Цей процес ми пильно контролюємо!».

Лікування, проживання та харчування у санаторіях повністю оплачується з державного бюджету. На це Дніпропетровській області виділено майже півмільярда гривень, із розрахунку по 600 грн в день на людину.

Ще одне нововведення - строки оздоровлення також люди обирають самостійно, від 10 до 24 днів. І для цього не потрібно брати додатково відпустку або просити відгул - санаторна реабілітація є продовженням лікарняного. 

Також значно збільшився список захворювань, за якими можна отримати направлення на реабілітацію. Серед них:
— нейрореабілітація ( підгострий період інсультів та черепно-мозкових травм),
— м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, період опіків, реваматологічні захворювання),
— кардіо-пульмонарна реабілітація ( інфаркт міокарда, хвороби легень, серця тощо) ;
— реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
— при порушенні перебігу вагітності;
— соматична реабілітація.

Зокрема, в програмі закладена і медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади, пов’язані із споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенія. Для них пропонують 19 різних санаторних закладів.

Дізнатися детальну інформацію про перелік профілів медичної реабілітації можна в усіх регіональних відділеннях Фонду соціального страхування.
Якщо у вас виникли будь-які питання стосовно отримання безкоштовної реабілітації, звертайтесь за адресою: м. Дніпро, просп. Д. Яворницького, 93, через сайт ФССУ www.fse.gov.ua та за телефонами регіональних відділень ФССУ:
м. Дніпро (056) 3745023

м. Павлоград (05632) 200642

м. Першотравенськ (05633) 51981

м. Тернівка (05636) 72592

м. Новомосковськ (05693) 77621

смт. Петропавлівка (05631) 31990

смт. Васильківка (05639) 95315