Вы здесь

Школярам Дніпропетровщини нагадали про щорічні медогляди

Раз на рік школярі країни мають проходити профілактичні медогляди. У департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА радять робити це перед початком нового навчального року.

«Медогляди потрібні, аби профілактувати хвороби у дітей, вчасно розпізнати та пролікувати. Це особливо актуально напередодні навчального року. Що важливо – лікарі допоможуть визначитися з рівнем фізичної підготовки. Якщо потрібно – призначити заняття у спецгрупі»,

– зазначили в департаменті.

До занять фізкультурою школярі допускаються лише після медобстежень.Пройти їх можна в своїй поліклініці. На прийом треба звернутися з батьками. Починати варто з педіатра або сімейного лікаря. Консультації цих медиків обов’язкові для всіх учнів. Педіатри чи сімейні лікарі допоможуть пройти пробу Руф’є та визначити рівень фізичної підготовки дитини.

Першокласникам треба пройти ще дитячого хірурга, офтальмолога, ортопеда-травматолога та стоматолога, а також здати кров на  гемоглобін.

Школярам 7-10 та 12-13 років достатньо пройти лише педіатра.

11-річним учням знадобляться консультації дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога та стоматолога. Потрібно також здати кров на гемоглобін та, за показаннями, на  рівень цукру.

Діти віком від 14 до 15 років проходять стоматолога, хірурга, ендокринолога, роблять флюорографію, здають кров на гемоглобін. Дівчаткам треба пройти ще дитячого гінеколога.

Старшокласникам треба звернутись до стоматолога, зробити флюорографію.

За необхідності під час медоглядів лікарі можуть призначити й додаткові обстеження.

На Дніпропетровщині 947 шкіл. У них навчається близько 300 тисяч дітей.