Вы здесь

За півроку в Павлограді на туберкульоз захворіло 35 чоловік

За 6 місяців (з січня по червень) поточного року в Павлограді було виявлено 35 нових випадків захворювання на туберкульоз, що складає 32,2 на 100 тисяч населення. В минулому році цей показник складав 48 випадків – 44,2 на 100 тис. населення. Таким чином спостерігається зниження показників захворюваності на туберкульоз по місту на 27,1 %. Про це розповіла завідуюча диспансерно-поліклінічним відділенням №6 КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР» Олена Гриб.

«На жаль, відмічається ріст захворюваності серед дітей, захворюваність серед підлітків на одному рівні, в порівнянні з минулим роком. – зазначає лікарка. - Соціальний статус серед вперше виявлених захворілих був наступним: не працюючих - 54,3 %, пенсіонерів та інвалідів – 11,4 %, дітей – 5,7 %, підлітків – 2,9 %, працюючих – 25,7 %. Таким чином, найбільший ризик захворіти туберкульозом мають найбільш соціально незахищені верстви населення».

Показник смертності від туберкульозу по Павлограду за 6 місяців 2018 р. знизився на 9,8 %.

Олена Гриб попереджає, що епідемія туберкульозу триває. Захворіти може кожен мешканець міста, незважаючи на свій соціальний рівень. Своєчасно виявити туберкульоз допоможе щорічне флюорографічне обстеження та звернення до сімейного лікаря за медичною допомогою, якщо у вас є: кашель, нездужання, слабкість,підвищення температури тіла.


Довідка: Туберкульоз – тяжке інфекційне захворювання, яке вражає людей незалежно від їх віку, статі та професії. Збудником туберкульозу є туберкульозна паличка – широко розповсюджена та дуже стійка в оточуючому середовищі мікобактерія. Шляхи зараження на туберкульоз:

  • при кашлі, чханні та навіть під час розмови з хворим;
  • через предмети особистого користування хворого (рушник, посуд, одяг, постіль);
  • при контакті з хворими тваринами та використанні в їжу продуктів тваринного походження, заражених туберкульозною паличкою.

Краща профілактика туберкульозу – здоровий спосіб життя:

  • відмова від шкідливих звичок: зловживання алкоголем, вживання наркотиків та паління;
  • дотримання правил особистої гігієни, тримання в чистоті житла;
  • ведення активного способу життя, повноцінне харчування.