Вы здесь

Павлоградці святкують Медовий спас та винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього (Фоторепортаж)

Медовий (Всемилостивий) Спас - найперший з трьох Спасів, який відзначається 14 серпня і збігається з початком Успенського посту. Також в цей день Православна Церква святкує походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього. З того часу, як Син Божий освятив Хрест Своїми стражданнями, в ньому стала проявлятися незвичайна чудодійна сила. Про її прояві свідчить і історія свята. Святкування було встановлено в Константинополі, а приводом послужили численні хвороби, часто починалися в серпні.

Вважається, що саме до цього числа мед у вуликах дозріває до повної готовності і його можна збирати. Ласощі несли до церкви і освячували. Люди вірили, що тоді мед стане по-справжньому цілющим і вилікує від багатьох хвороб.

У це свято в храмах покладається винос Хреста і поклоніння йому. Мале освячення води 14 серпня за новим стилем здійснюється до або після літургії. За традицією, разом з освяченням води здійснюється освячення меду. Тому в народі свято отримало назву «Медовий Спас».

Тож, сьогодні до храмів Павлограда прийшли сотні вірян, щоб помолитися, освятити мед, домашню випічку із маком та воду.

«Ми ходимо до церкви на це свято кожного року. Сьогодні освячуємо мак, мед, випічку та воду»,

- розповідає павлоградка Алла, яка прийшла на службу.

Так, в Свято-Успенському храмі пройшла ранкова літургія та проповідь то свята. Близько 20-ти павлоградців – маленьких та дорослих – пройшли обряд причастя. Потім священнослужителі вийшли з церкви до двору, де на них чекали більше сотні павлоградців, та провели освячення меду.