Вы здесь

Міський психіатр розповіла, як не втрапити на «вудочку» дезінформації

Історія людства – це історія використання інформаційно-психологічної війни. Зародилась вона з біблейських часів і особливе значення здобула під час російської агресії. Як не стати жертвою такої війни у мирному Павлограді, розповіла міський психіатр Наталія Гамій.
 
За повідомленням лікарки, інформаційно-психологічна війна (ІПВ) РФ сьогодні в Україні є найбільш вираженою, масштабною та небезпечною, оскільки тут експлуатуються спільні соціокультурні складові, які підтримуються тим, що російську мову (головну зброю РФ) розуміють більше 90% населення України. І це відкриває необмежені можливості впливу, що надає змогу РФ втручатися у внутрішні справи України; особливо посилаючись на захист прав своїх громадян; спотворювати історичні події, формувати стереотипи меншовартості та вторинності українців, руйнувати почуття єдиної нації та народу; утискати національну культуру, традиції,як основні джерела само ідентифікації нації; завдавати школи іміджу України на міжнародній арені з метою послаблення геополітичного значення нашої держави.
 
Виливу ІПВ зазнає все населення України – ті, хто воює на Сході, їхні сім’ї, ті, хто їм допомагає тощо. Негативного впливу психотравмуючих чинників внаслідок воєнного конфлікту зазнає 90% населення.
 
За порою фахівця, наразі дуже важливо дотримуватися «інтелектуальної гігієни». Найбільш надійним методом захисту є толерантність і вміння думати. Щоб не стати жертвою ІПВ потрібно сприймати іншу точку зору, як позицію, на яку інша людина має право. Як правило найбільш радикальні люди є найбільш вразливими для прийомів ІПВ. Спроможність контролювати агресію, толерантність, спроможність проаналізувати факти, критичне ставлення до інформації, цілісне розуміння власної системи цінностей моралі – все це робить людину захищеною від виливу від ІПВ.
 
Вчені  розробили чіткі рекомендації ІПВ-безпеки це:
вихід за межі досяжності іноземного впливу; 
відключення певних каналів ЗМІ, вихід з інтернету;
відмова від читання деяких газет, статей, рубрик;
вихід з масових заходів: кінотеатру, мітингів, зборів;
прагнення не загострювати міжособистісні відносини, ухилення від неприємних зустрічей та бесід;
емоційне відчуження (сприйняття негативної інформації без емоцій);
відстрочення своїх реакцій, поспішних висновків і оцінок дій, вчинків, що спричиняються інформаційним впливом.
 
Отже в арсеналі сучасної людини є способи протидії ІПВ: це критичне осмислювання інформації, формування навичок позитивного мислення, інтелектуальна і фізична активність, перенесення акценту уваги на близьких, навички спілкування з природою та самим собою без додаткових засобів інформаційного впливу.