Вы здесь

Судове засідання по справі Лусваргі перенесли на червень

У вівторок, 15 травня, в Павлоградському міськрайонному суді пройшло перше засідання щодо справи громадянина Бразилії Рафаеля Маркуса Лусваргі. Підготовче судове засідання відбулося тижнем раніше, 7 травня. Нагадаємо, вищезгаданий громадянин Бразилії обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.1 ст.258-3 – участь в терористичній організації та ч.2 ст.260 - участь в незаконних збройних формуваннях на Донбасі (на боці проросійських бойовиків).

На підготовчому засіданні головуюча суддя Наталя Самоткан зробила самовідвід. За розподілом новим головуючим суддею колегії суддів був призначений Сергій Тимченко. Також на цьому засіданні Рафаелю Лусваргі був обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб.

На засідання 15 травня нажаль з’явилися не всі учасники кримінального провадження. В зал суду не прийшов захисник обвинувачуваного Валентин Рибін, посилаючись на те, що в цей день він приймає участь у іншому судовому засіданні (дата якого була призначена раніше) за обвинуваченням особи, що тримається під вартою.

Однак прокурор висловив свою думку з цього приводу.

«Захисник обов’язково повинен бути присутнім на судових засіданнях з моменту набуття підозрюваним особового статусу. Але, щоб не порушувати права обвинувачуваного на захист, потрібно відкласти судове засідання і вжити всіх заходів для належного попередження усіх учасників кримінального провадження та вчасного повідомлення їх про дату та місце наступного судового засідання. А також, враховуючи те, що захисник не з’являється на судове засідання вже вдруге, прошу суд на наступному засіданні перевірити поважність причин його відсутності»,

- заявив прокурор відділу прокуратури м. Києва Ігор Вовк.

Тож, суд відклав судове засідання ще майже на місяць і призначив його на 12 червня.

«Ми очікували, що сьогодні захисник Лусваргі знову не з’явиться. Але, якщо ці дії будуть систематичними, то ми будемо вимушені просити суд прийняти відповідне рішення щодо притягнення захисника Рибіна В. до дисциплінарної відповідальності. В такому разі Лусваргі повинен буде вибрати іншого адвоката або його призначить суд»,

- прокоментував журналістам прокурор.

Довідка: Захисник обвинувачуваного Валентин Рибін має не дуже позитивні характеристики та відгуки про себе. За інформацією столичних видань він є уродженцем Російської Федерації. ЗМІ пишуть, що він є російським посібником та з початку війни обрав рідкісну спеціалізацію, захищаючи ворогів і зрадників України. «Рибін вибирає для захисту тільки тих, хто цікавий для спецслужб РФ: «Беркут», що розстрілювали Майдан, російська агентура, яка спровокувала бійню в Одесі 2 травня, російські військові. Його завдання - представити вбивць, співробітників російських спецслужб, найманців, злочинців, зрадників, як звичайних злочинців, яких несправедливо звинувачують, демонструвати недостатність доказів і що війни в Україні немає, а є внутрішньо український конфлікт. І він це відпрацьовує в тісній координації з російськими спецслужбами», - писало видання Цензор.net.