Вы здесь

Павлоградський суд заарештував бразильського бойовика Лусваргі

В понеділок, 7 травня, в Павлоградському міськрайонному суді відбулося підготовче судове засідання щодо справи бразильського бойовика Рафаеля Маркуса Лусваргі. Колегія суддів постановила обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб.

Вищезгаданий громадянин Бразилії обвинувачується за двома статтями - в участі в незаконних збройних формуваннях та терористичної організації на Донбасі на боці проросійських бойовиків.

Павлоградський суд цю справу на розгляд отримав 28 лютого поточного року. До цього дня будь яких запобіжних заходів до Рафаеля Маркуса не було застосовано. В нашому суді перше засідання було призначене на 4 квітня. В матеріалах справи взагалі не було жодних даних, де перебував обвинувачуваний. Більш того, як заявив до початку засідання суддя-спікер Павлоградського суду Марян Мицак, до сьогодні суд ніяких клопотань щодо арешту чи обрання іншого запобіжного заходу відносно обвинувачуваного не отримував.

«І коли Лусваргі затримали у Києві громадські активісти, на адресу Павлоградського суду надходить лист від посла Бразилії, який повідомляє нам про те, що до посольства звернувся адвокат Рафаеля Маркуса і сам обвинувачуваний з проханням видати йому закордонний паспорт, хоча він його не губив і не втрачав. Його паспорт вилучений і зберігається в органах досудового розслідування. Тому підстав видавати йому паспорт не було»,

- повідомив суддя-спікер.

Про його місцезнаходження обвинувачуваного стало відомо головуючий судді Наталі Самоткан із ЗМІ. Повідомлялося, що Лусваргі був затриманий працівниками СБУ, тому засідання суду було перепризначене на 7 травня. І тому він був привезений на засідання примусово.

Під час підготовчого судового засідання в Павлограді у справі Рафаеля Маркуса Лусваргі обвинувачений і його захисник заявили про недовіру і відвід всьому складу колегії суддів, використовуючи як привід для цього перепризначення справи на 7 травня.

Однак, в задоволенні даного відводу було відмовлено. Надалі захисник заявив про недовіру головуючому судді, використавши «формальний привід» у вигляді визначення головуючим статусу Лусваргі.

Щоб уникнути захистом обвинувачуваного будь-яких «спекуляцій» колегія суддів вирішила відвести головного суддю Наталю Самоткан. Після автоматичного визначення іншого судді відбулося підготовче засідання.

Під час підготовчого засідання громадянину Бразилії обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб, тобто до 5 липня 2018 року, без права внесення застави. Ухвала оскарженню не підлягає. Після оголошення рішення суду на бойовика надягли кайданки і посадили до автозаку. Активісти, які перебували у залі суду, рішення про арешт зустріли оплесками.

Наступний судовий розгляд у справі відбудеться 15 травня.

Нагадаємо, раніше прокурор у справі бойовика заявив, що Лусваргі випустили з СІЗО, бо планували обміняти з військовополоненими «ДНР» і «ЛНР». Проте обмін так і не відбувся, а разом з тим бразилець не повернувся назад за ґрати. Проте у СБУ спростували підготовку Лусваргі до обміну, кажуть - не мають права вимінювати іноземців. А 25 січня 2017 року Рафаель Лусваргі був засуджений постановою Печерського районного суду до 13 років ув’язнення із конфіскацією майна. Його визнали винним у створенні терористичної організації та незаконних збройних формувань. Лусваргі визнав свою провину. Проте згодом Апеляційний суд скасував вирок через процедурні порушення. Бразилець спочатку утримувався під вартою, але потім йому змінили запобіжний захід, і він опинився на волі, де жив в одному з київських монастирів Української православної церкви Московського патріархату та планував стати ченцем. Після того, як місце перебування бойовика набуло розголосу в ЗМІ, його схопили націоналісти та відвели в СБУ, де за нього взялися слідчі.