Вы здесь

Думка депутата облради: Що трапилося в Павлограді 24 квітня?

Цей день надовго запам'ятають депутати Павлоградського міської ради. На запрошення, так би мовити, «побратимів» (зауважте, не спільноти міста, а побратимів) члени «Національних дружин» і «Національного корпусу» з Нікополя приїхали, щоб заблокувати трибуну Павлоградського міської ради разом з представниками «Національних дружин м. Павлограда», чим зірвали пленарне засідання сесії міськради. При цьому відчувають себе героями. Може тому, що на подібні рейдерські дії ніхто з верховної влади не реагує? Це питання поставили Заслуженому юристу України, депутату Дніпропетровської обласної ради Миколі Пономарчуку.

«Мене обурив цей інцидент, - сказав Микола Савелійович, - який я оцінюю в першу чергу з точки зору існуючого законодавства, оскільки всі дії 24 квітня по блокуванню трибуни міської ради є від спочатку до кінця беззаконними. По-перше, значна частина  людей, які приймали участь у вищеназваній акції, не мають до громадськості Павлограда ніякого відношення, бо приїхали з Нікополя підтримати «побратимів», «Національні дружини» Павлограда. Це все одне і теж, якщо б я, наприклад, завтра поїду блокувати сесію міськради куди-небудь в Конотоп. «Хто ти такий?», - запитають мене. Виженуть із зали поганою мітлою і матимуть на це повне право. А тут з'явилися незрозумілі люди у воєнізованій формі, від яких-то цивільних формувань, які покликані по Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку и державного кордону» забезпечувати спільно з поліцією охорону громадського порядку на вулицях міста, а не в установах, увірвалися в приміщення міськвиконкому, заблокували трибуну і фактично зірвали роботу сесії Павлоградської міської ради. Всі ці дії підпадають під статтю 351 Кримінального кодексу України «Перешкоджання діяльності  депутата місцевої ради». За статтею 341 Кримінального кодексу України «Захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій - карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк».

Одним з ініціаторів цієї акції є депутат Павлоградської міської ради Сергій Тіщенко, який сам, в першу чергу, повинен діяти в рамках Закону і регламенту міської ради. Але він, більш того, залучив до блокування трибуни студентів Павлоградського технікуму Національної гірничої академії, зірвав їх з занять. В даному випадку яка буде реакція керівництва технікуму, і як пояснити батькам учнів, що замість занять їх діти становляться знаряддям у руках громадських діячів місцевого розливу?

Як бачимо, дії Сергія Тіщенка та членів місцевої організації «Національні дружини» підпадають під ряд серйозних статей Кримінального кодексу України та є кримінальним злочином. Чи будуть ці люди покарані відповідно до Закону? Чи буде реакція з боку місцевого відділу поліції на противоправні дії, це питання. Бо в подібному випадку, коли у січні 2018 року представники «Національних дружин» блокували сесію Черкаської міської ради, реакції з боку правоохоронних органів не було. Втім, Павлоградська міська рада має право припинити діяльність вказаної організації на території міста Павлограда, оскільки відповідно до Закону, координувати діяльність подібних цивільних формувань повинні органи місцевої влади. Я сподіваюсь, що депутати Павлоградської міської ради в даному випадку приймуть рішення відповідно до чинного законодавства. Адже пора вже переходити від декларацій про верховенство Закону, до справ, якщо ми дійсно хочемо стати в один ряд з цивілізованими країнами. Яка користь від подібних акцій, коли всі ці питання можливо вирішувати в рамках чинного законодавства, аж до подачі позивних  заяв до суду на відміну рішень міської ради і міськвиконкому. Всі можливості цього є у любого громадянина, в тому числі і у Сергія Тіщенко. Але треба було підняти людей, заблокувати трибуну, перекреслити роботу сесії міської ради, яка повинна була вирішувати низку питань важливих для  громади. Бо дуже потрібно закаламутити суспільство, порушити спокій у місті, повагу людей один до одного, заради піару себе й свої організації".

Бесіду провів Кирило Черносвітов