Вы здесь

Безпрецедентний випадок в Павлограді: Активісти заблокували трибуну міської ради (Фото, Відео, Подробиці)

Ранок вівторка, 24 квітня, в Павлограді почався із мітингу проти підвищення комунальних тарифів та вартості перевезення у громадському транспорті міста. Мітинг під гаслом «Припинемо тарифний геноцид» був організований «Національним корпусом» Павлограда. Біля будівлі виконкому почали збиратися місцеві активісти, молодь та пенсіонери.

Головною вимогою пікетувальників була відміна рішення виконкому щодо підвищення тарифів на проїзд в міському транспорті до 7 і 8 гривень та розгляд депутатами відповідної петиції, яку підписали близько 700 городян. В цей же час у великій залі будівлі почалося пленарне засідання міської ради.

Перед початком розгляду порядку денного депутат від фракції «Укроп» Валентина Жилкіна внесла на розгляд сесії проект рішення про відміну рішення виконкому про завищені тарифи. Її підтримав колега та одно партієць Валентин Чекалін. Однак своєю більшістю депутати вирішили не розглядати це питання на поточному пленарному засіданні.

«Коли ми затверджували ці тарифи, то зустрічалися з громадськістю, спілкувалися, роз'яснювали та обґрунтовували таке рішення. А сьогодні проект рішення сесії не підготовлено, як слід, воно не було опубліковано. Я не проти того, щоб питання було розглянуте, але воно повинно пройти депутатські комісії, повинні бути вислухані фахівці. Буквально через тиждень почнуться слухання в депутатських комісіях. Виносьте пропозицію і його розглядатимуть. І якщо сесія вирішить скасувати рішення виконкому про підвищення тарифів на перевезення - я не проти, але це буде юридичний колапс»,

- висловив свою думку з цього приводу міський голова Павлограда Анатолій Вершина.

Однак такий поворот подій активістів не влаштував. Вони піднялися до сесійної зали та заблокували трибуну, вимагаючи, аби питання підвищення вартості проїзду депутати таки розглянули під час цього пленарного засідання.

«Ми не розблокуємо трибуну до тих пір, поки це питання не буде вами розглянуто»,

- заявили мітингарі.

Громадськість вважає, що рішення про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті було прийнято на виконкомі нечесно. По-перше, на це засідання не були запрошені представники ЗМІ, громадськість міста та навіть члени робочої групи по транспорту, а по-друге, умови, поставлені перевізникам в договорах, щодо якості перевезень досі так і не виконані. Також активісти вважають, що міська влада не йде на зустріч громадськості, а існуючі на сьогодні тарифи не є економічно обґрунтованими.

«Вам все одно, вам просто наплювати»,

- обурюється один з мітингарів.

Відео онлайн-трансляції ви можете переглянути за посиланням.

Потім в залі почався справжній галас – всі один одного перекрикували, більшість депутатів та мер міста обурювалися тим, мовляв, активісти зривають пленарне засідання, на якому повинні вирішуватися важливі та наболілі питання для життєдіяльності міста.

У зв'язку з тим, що кілька десятків активістів заблокували трибуну, міський голова Анатолій Вершина перервав роботу сесії та переніс її на наступний день – 25 квітня.

Він також запропонував мітингарям перейти до Будинку культури ім. Кірова, щоб обговорити питання підвищення вартості проїзду в маршрутках та особисто поспілкуватися із перевізниками. Проте активісти відмовились кудись іти та залишились у залі, запропонувавши обговорити питання на місці. Однак їх прохання не було почуте.

Секретар міської ради Євген Аматов, начальник відділу з економічних питань Тетяна Штонда, представники транспортного відділу та перевізники чекали людей в Будинку культури. Через години очікування делегація від активістів з міськвиконкому відправилися до Будинку культури, щоб запросити вищезгаданих чиновників та перевізників повернутися до сесійної зали. Слуги народу спілкуватися із присутніми в сесійній залі людьми відмовились…

Тож активісти вирішили продовжити подальшу боротьбу дещо в іншій формі.

«Перевізники кажуть, що у них є обґрунтування цін і вони не збираються нічого міняти. Ми готові до подальшого протистояння. Але ми не хотіли зривати сесію міської ради, тому що на неї виносяться важливі питання, які турбують місто. Ми не хочемо, щоб наші опоненти потім апелювали, що ми зірвали сесію і не дали їм змоги прийняти важливі рішення. Ми не збираємось зривати сесію. Наші дії є не зовсім законними, але вимушеними. А дивлячись на те, що ні влада, ні перевізники не хочуть почути людей, ми зробимо таким чином: будемо розробляти проект рішення про проведення у Павлограді позачергового нового тендеру на пасажироперевезення і будемо звертатись до перевізників і з інших міст для того, щоб вони заводили сюди свій транспорт і були готові за прийнятною ціною (за ті ж 5-6 гривень) здійснювати у нас в місті пасажирські перевезення»,

– сказав керівник Павлоградської міської організації «Національні дружини» та депутат міської ради Сергій Тіщенко.

А поки у виконкомі тривала акція протесту, до будівлі викликали працівників поліції. Правоохоронці встановлювали особистості мітингарів та вели слідчі дії.

І вже у середу у сесійній залі під час пленарного засідання сталося два інших інциденти.

По перше, біля входу до будівлі виконкому та у дверей до великої зали засідань вишукувалися з десяток невідомих молодиків спортивної статури. Вони нікому не представилися, а на питання журналістів - «чому ви тут стоїте?» - відповіли, що охороняють громадський порядок і не хочуть допустити повтору попередньої ситуації. З цієї причини вони начебто і не пустили до зали засідань громадського активіста Павла Косонога.

В цей же час в залі вже почалася сесія міськради. Перед розглядом питань голова фракції «Укроп» Олександр Батурінець попросив у міського голови слова, щоб висловити свою позицію стосовно інциденту, який стався у вівторок. Мер проігнорував його прохання та почав розгляд основних питань. Після чого всі присутні від вищезгаданої фракції депутати вирішили покинути пленарне засідання…

Далі буде....