Вы здесь

Аби на задумане в Павлограді грошей вистачило

Весна повністю вступила у свої права і настав час займатись облаштуванням міста, питаннями, які гарантують життєдіяльність Павлограда. Саме про стан роботи щодо вирішення проблемних питань розвитку територіальної громади міста йшла мова на зустрічі мера Павлограда Анатолія Вершини з представниками ЗМІ міста та громадськістю. 
 
У своїй доповіді Анатолій Олексійович зокрема сказав, що в украй незадовільному стані на сьогодні перебуває житлово-комунальне господарство. Особливо будинки, збудовані ще в 50-х -80-х роках минулого століття. Аби привести їх в належний стан, необхідні величезні витрати: на капітальний ремонт покрівель на 344 будинках – 297,6 млн грн, на заміну внутрішньобудинкових мереж – 12 млн грн, на повну заміну ліфтів, які вийшли з ладу, –14 млн грн. Загальна сума коштів, необхідних для відновлення 275 км мереж водопостачання та водовідведення міста, може бути близько 11 млн євро. Потребують ремонту 500 км доріг, з них 290 км – капітального.
 
На черзі дня вирішення наболілого питання щодо полігону твердих побутових відходів, приведення до ладу внутрішньодворових територій, доброустрій міста, укріплення матеріально-технічної бази установ соціально- культурної сфери.

– І цей перелік проблем можна продовжувати, бо їх у нас дуже багато. Ми їх знаємо і бачимо, – сказав міський голова. – Проте все вирішити одночасно неможливо, бо в міському бюджеті на все коштів не вистачає. У 2018 році бюджет міста зріс у порівнянні з 2017 роком на 1,6% або 16,2 млн грн і склав 999,3 млн грн. Але треба розуміти, що в загальній сумі власні надходження з податків і зборів становлять лише 422,8 млн грн або 42,3%, а 576,5 млн грн або 57,7% – це субвенції з державного та інших бюджетів, які мають цільове використання (пільги, субсидії, виплати допомоги окремим категоріям громадян). Видатки на соціально захищені статті та соціальні виплати населенню прогнозуються в міському бюджеті в сумі 876,8 млн грн, або 87,7%, інші видатки з урахуванням бюджету розвитку складають – 122,5 млн грн, або всього 12,3%. Тому основним завданням всіх служб міської ради є наповнення міського бюджету. В даному напрямку проводиться відповідна робота щодо удосконалення порядку сплати місцевих податків і зборів (перегляд ставок та залучення до сплати нових платників). Так, шляхом проведення земельних аукціонів в цьому році укладено 4 нових договори оренди земельних ділянок на загальну суму 264,0 тис. грн та одна земельна ділянка продана. Протягом 2-х років до місцевого бюджету надійде 2,6 млн грн. Оскільки податок з доходів фізичних осіб є основним джерелом надходжень до міського бюджету (51,8 % від загальної суми власних доходів), на даний час ми проводимо роботу щодо внесення змін до чинного законодавства в частині сплати даного податку шахтарями, які проживають на території міста Павлограда, за місцем їх фактичного проживання. Це дасть змогу значно збільшити надходження до міського бюджету та спрямувати їх на вирішення проблем міста.

Поділився Анатолій Олексійович планами на 2018 рік:
– Цього року передбачено 52 млн грн видатків на житлово-комунальне господарство.  Цим коштом ми плануємо:
– реконструкцію пішохідного мосту через р. Кочерга в районі вул. Клубної (селище Південне, вартість - 495,9 тис.грн);
– реконструкцію скверу ім.Шевченка (вартість майже 4,5 млн грн).;
– продовжити реконструкцію Дитячого парку (вартість –3,9 млн грн);
– реконструкцію пров. Голубицького (вартість – 3,3 млн грн).
 
Планується за кошти обласного бюджету реалізувати плани щодо будівництва пішохідного мосту через річку Вовчу з вул. Хижняка (в районі житлового будинку №45 по вул. Дніпровській) (вартість –13,6 млн грн), реконструкції дамби р. Вовча (вартість майже 120 млн грн) і «Фізкультурно-спортивного комплексу ім. В.М. Шкуренка» (вартість 27 млн грн).
 
На виконання робіт з поточного ремонту доріг на 2018 рік заплановано 10 млн 500 тис. грн:
– грейдування 41 вулиці (вартість робіт – 2 млн 950 тис. грн);
– ямковий ремонт асфальтобетонного покриття 70 вулиць (7 млн 570 тис. грн). Ми вже провели торги в системі електронних закупівель «Прозорро» та укладені договори на виконання робіт з поточного ремонту дорожнього покриття 111 вулиць. Роботи будуть розпочаті при сприятливих погодних умовах. Також планується провести роботи з капітального ремонту внутрішньобудинкової дороги на вул. Комарова, 9, 11. На даний час здійснюється коригування та перерахунок проекту в цінах 2018 року.
 
На жаль, у міському бюджеті немає коштів на капітальний ремонт доріг, але ми працюємо у даному напрямку з обласною радою.
 
Порушив, зокрема, міський голова і наболіле для павлоградців питання щодо теплопостачання міста:

– Ми розробили «Програму реорганізації системи теплопостачання та застосування альтернативних засобів опалення в окремих районах міста Павлограда на 2017-2022 роки». Програма передбачає, в першу чергу, будівництво електричних міні-котелень для обслуговування соціальної та бюджетної сфери, а також перехід на альтернативні види опалення. Вперше в 2018 році передбачені видатки в сумі 4,5 млн грн на матеріальну допомогу для встановлення індивідуального опалення окремим мешканцям міста, які проживають в будинках, що будуть від’єднані від централізованого опалення.

Для активізації впровадження енергоефективних заходів міською радою в грудні 2017 року затверджено Програму відшкодування відсоткових ставок за залученими короткостроковими кредитами в кредитно-фінансових установах, що будуть надаватися об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та населенню, яке проживає в багатоповерхових житлових будинках. Це дозволить мешканцям здешевити витрати на встановлення індивідуального опалення. На фінансування Програми передбачено 200 тис. грн.

Приємною новиною для учасників зустрічі було повідомлення Анатолія Вершини про те, що в цьому році керівництву міста вдалося досягти домовленості з ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» щодо передачі водозабору до комунальної власності міста. Але це не означає, що відразу після прийняття водозабору ми зможемо розпочати його експлуатацію. Необхідно завершити розвідувальні роботи, щоб визначити запаси води та технічний стан споруд і мереж водозабору.

– Але, враховуючи те, що Павлоградське родовище є дійсно унікальним і його запаси необхідно використовувати, як питну воду, остаточно відмовлятися від водоводу «Дніпро-Західний Донбас» не плануємо, – наголосив міський голова.

Не менш приємною новиною для павлоградців буде й те, що, за словами мера міста, Дніпропетровська обласна рада планує розглянути питання про закриття павлоградського протитуберкульозного диспансеру.
Підготував Володимир Ніколаєнко