Вы здесь

Для лікування до Дніпра прибули діти з Донбасу (Фото)

В понеділок, 26 березня, до Дніпра на лікування привезли 13 дітей з прифронтових територій - так званої «сірої зони».  Усі вони мають надскладні діагнози: ДЦП, порок серця, кардіоміопатію, тетропарез та інші недуги. Але через військові дії на Сході діти не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу за місцем проживання. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

В рамках проекту «Допомога йде», який запроваджений і втілюється Дніпропетровською обласною радою за допомогою командування Об’єднаних сил, маленькі пацієнти будуть лікуватися в Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні.

Загалом, цей медичний заклад за час війни прийняв 1200 дітей з прифронтових територій. Більше трьохсот з них прийнято за час існування проекту, який було започатковано в 2017 році. 

«Головне завдання наших лікарів зараз обстежити і встановити точні діагнози. Після цього, ми призначаємо лікування, кому треба проводимо хірургічні втручання. Фінансова підтримка обласної ради дозволяє забезпечити малих пацієнтів з прифронтових територій необхідними медикаментами та матеріалами»,

- розповів головний лікар Олександр Хитрик.

Олена Тур приїхала на лікування із Маріуполя зі своїм одинадцятирічним сином. У дитини погано функціонує рука і нога. Зараз йому проводитимуть вкрай необхідне відновлювальне лікування. Мати хлопчика вдячна лікарям з Дніпра.

«У нас немає сумніву, що війна закінчиться і ми повернемо усі території. Але є такі ситуації, коли ми не можемо чекати і втрачати час. Це стосується наших дітей, яких ми привозимо на лікування до Дніпра. Не повинно бути різниці між областями. Україна єдина і ми будемо усім допомагати»,

- зазначив голова облради Гліб Пригунов.

Раніше повідомлялося, у міській клінічній лікарні № 6 Дніпра в рамках проекту «Допомога йде», почали проводити заміну тазостегнових суглобів мешканцям «сірої зони» на Донбасі.