Вы здесь

Іновації у мистецькій освіті: ДМШ №1 запрошує!

Сучасне мистецтво – його обожнюють та ненавидять, підносять та зневажають, але рідко хто відноситься до нього байдуже. Воно ставить перед глядачем питання, які змушують покинути зону комфорту та відійти від звичних уявлень про світ. Його межі розмиті, його визначення спірне, та й взагалі – чи має право те, що відбувається з художнім світом наразі, називатися мистецтвом? 
 
Саме такі проблемні питання, що повсякчас виникають майже в кожної людини, змусили мене  відійти від стандартного викладання історії мистецтв та започаткувати новаторський для школи проект – дискусійний клуб з актуальних мистецьких проблем. Перше засідання клубу під гаслом «Як закохатися в сучасне мистецтво», що зібрало більш ніж 40 учасників,  відбулося у вівторок 20 березня. Відносини класики та сучасності, найобговорюваніші твори за останні сто років, практичні поради та веселі історії – ось чим було наповнене засідання. Звичний формат уроку тут абсолютно втратив свою академічність. Жива дискусія, актуальні питання, і абсолютна відкритість – це принципи інноваційного проекту ДМШ №1. Дискусійний клуб розрахований не лише на учнів – до участі в його засіданнях запрошуються і викладачі, й батьки, і всі бажаючі, адже школа завжди відкрита для гостей, а освіта має бути доступною незалежно від віку. Діти та дорослі мають змогу вільно спілкуватися впродовж лекції, задавати питання та пропонувати своє бачення. Використання мультимедійних технологій – ще одна перевага такого формату. 
 
Працівники школи та учасники новоствореного клубу сповнені натхнення – адже цілком зрозуміло, що такий проект - серйозний крок до школи майбутнього, зрушення до прогресивного навчання та нового суспільства. Закохатися в сучасне мистецтво – це означає закохатися в себе, своє життя тут і зараз.
 
Тож нагадуємо, що друге засідання, присвячене невідомим секретам відомого художника Казиміра Малевича з нагоди 140-річчя останнього, відбудеться через місяць. За детальною інформацією звертатися до ДМШ №1 за телефоном (05632) 6-29-30.
 
Викладач  ДМШ №1 Анна Ніколаєнко