Вы здесь

Депутати виділяють гроші в нікуди?

Наразі у Павлограді, як, загалом, і в усіх містах України, надзвичайно актуальною проблемою є встановлення протипожежної безпеки в освітніх закладах міста. Але чи є сама сигналізація надійним і якісним захистом від пожеж? І чи не марним є витрачання бюджетних коштів на ці заходи, які можуть і не врятувати у потрібну хвилину? Дискусія з цього приводу розгорілася на спільному засіданні депутатських комісій 13 березня.
 

«На даний момент у нас виготовлено лише 13 проектів на встановлення автоматичної системи протипожежної сигналізації у закладах освіти. Вартість цих робіт становить майже 6 мільйонів. Сказати, що якийсь заклад гідний сигналізації, а якийсь – ні, ми не можемо. Ми всі під загрозою. Вся Україна під загрозою»,

- доповіла начальник відділу освіти Ірина Дем’яненко.
 
Нагадаємо, загалом пожежною сигналізацією потрібно обладнати 44 міських заклади освіти. Так, станом на кінець жовтня 2017 року на проектування протипожежної безпеки та забезпечення сигналізацією всіх учбових закладів місту потрібно було близько 7,5 мільйонів гривень.
 
Зауваження до цього проблемного питання висловив депутат Ігор Зінько:

«А чи є у нас приклад того, що ці проекти будуть втілені і будуть працювати? Існує багато прикладів того, що були виділені значні кошти, встановлена сигналізація у школах, а діти повідривали дроти цієї сигналізації, вона зламалася. Виходить, що витрати були марними». 

Як зазначив міський голова Анатолій Вершина, проблема в Одесі у таборі «Вікторія» (після трагедії в якому й стали масово перевіряти заклади освіти) була не через відсутність сигналізації, а через те, що всі виходи були зачинені, дітям просто нікуди було бігти. 
 

«Від того, що буде встановлена сигналізація, на це будуть витрачені мільйони ситуація не покращиться. Перш за все ми зараз вирішуємо проблему заміни дверей, вікон, наявності засобів пожежогасіння, щоб все, що потрібно, було передбачено»,

- сказав мер. 
 
Отже, питання виділення коштів на автоматичну систему протипожежної сигналізації у закладах освіти Павлограда остаточно ще не вирішене. Однозначної думки з приводу доцільності саме такої сигналізації у депутатів поки немає, але в тому, що вдосконалити систему протипожежної безпеки необхідно – депутати не сумніваються.